Blisko 100 osób wzięło udział w konferencji „Bezpieczny dom”, którą zorganizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR) w Strzelinie. Do udziału zaproszono m.in. pracowników socjalnych, kuratorów, przedstawicieli szkół, przedszkoli i policjantów.
Z zaproszenia skorzystali również przedstawiciele Centrum Rehabilitacji i Neuropsychiatrii „Celestyn” z Mikoszowa, pielęgniarki i organizacje samorządowe. Na konferencji mówiono o zapobieganiu przemocy domowej. Przedstawiono też najnowsze wyniki badań, dotyczących cech sprawców nękania. Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład motywujący ludzi do zmian. Briefing zorganizowano w Strzelińskim Ośrodku Kultury i cieszył się sporym zainteresowaniem. Według uczestników potrzebne są spotkania ze specjalistami i wymiana doświadczeń. To inicjuje do działania i przeciwdziała wypaleniu zawodowemu.
- Obserwowane jest późne zgłaszanie się po pomoc, co naraża rodzinę i dzieci na długotrwałe doświadczanie skutków przemocy. Wszystko to uzasadnia konieczność uświadomienia ludziom, czym jest przemoc i jak należy reagować, gdy jesteśmy jej świadkiem. Jednym z czynników antyprzemocowych jest wzmocnienie metod wychowawczych dzieci – podkreśla Agnieszka Tekiela, dyrektor PCPR i współorganizatorka konferencji.
Cały artykuł na ten temat zamieściliśmy w 50 (1188) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz również na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.