To zupełnie normalne, że w trakcie antybiotykoterapii przyjmujemy produkty zawierające probiotyki. Dobre bakterie wspierają nasz układ trawienny i wzmacniają barierę ochronną organizmu. Czy wiesz, że preparaty z pożytecznymi mikroorganizmami można przyjmować także w innych sytuacjach? Zobacz, w jaki sposób wpływają one na nasze ogólne samopoczucie.

Nie wszystkie bakterie są szkodliwe – dlaczego warto suplementować probiotyki?

Chociaż drobnoustroje wzbudzają negatywne skojarzenia, to część z nich jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jednym z rodzajów bakterii lub drożdży wykazujących pozytywny wpływ na nasze zdrowie są probiotyki. To szeroka grupa, do której należy około 450 różnych gatunków drobnoustrojów wspierających prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego i nie tylko – pożyteczne mikroorganizmy przyczyniają się także do:

  • Hamowania rozwoju szkodliwych bakterii powodujących infekcje i choroby,
  • Odbudowy wyjałowionej flory bakteryjnej jelit będącej następstwem antybiotykoterapii,
  • Minimalizowania rozwoju stanów zapalnych skóry lub dróg intymnych,
  • Zwiększenia przyswajalności składników odżywczych przyjmowanych wraz z pożywieniem.

Naturalne probiotyki na poprawę samopoczucia

Jeżeli zależy nam na wzmocnieniu flory bakteryjnej jelit w naturalny sposób, powinniśmy sięgnąć po produkty kiszone lub jogurty i kefiry. Innym źródłem pożytecznych bakterii jest kombucha, czyli specjalny napój herbaciany. Nie musimy przestrzegać ścisłej diety, aby wesprzeć jelita. O wiele wygodniejszym rozwiązaniem będzie przyjmowanie suplementów z probiotykami. Na rynku znajdziemy setki produktów oferujących różne szczepy bakterii oraz formy dopasowane do wymagań każdego klienta. Odwiedź sklep MyBionic.pl – znajdziesz tam najlepsze suplementy diety z probiotykami.

Czym się kierować przy wyborze najlepszego probiotyku?

Wybór probiotyku dopasowanego do potrzeb organizmu wcale nie jest prosty. Nie każdy specyfik działa w taki sam sposób, dlatego podczas zakupów należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj bakterii znajdujących się w danym produkcie. Każdy szczep wykazuje nieco inne właściwości zdrowotne – część z nich poprawia trawienie, inne wzmacniają odporność, a pewna grupa może przyczyniać się do zwiększania tolerancji na niektóre składniki pokarmowe. Warto sięgać po dobre i sprawdzone probiotyki wykazujące wysoką zawartość żywych kultur bakterii. Jak rozpoznać, że dany produkt będzie skuteczny? Należy sprawdzić liczbę jednostek CFU – preparaty wysokiej jakości mają ich od kilku do kilkudziesięciu miliardów.

Zasady poprawnej suplementacji probiotyków – o tym warto pamiętać

Polacy najczęściej decydują się na przyjmowanie probiotyków podczas antybiotykoterapii – takie preparaty wykazują działanie osłonowe i przyspieszają proces odbudowy wyjałowionej mikroflory jelit. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgać po suplementy z probiotykami każdego dnia – skoro są one bezpieczne i skuteczne, to warto rozważyć opcje regularnego przyjmowania konkretnego preparatu. Nie ma idealnej pory na zażywanie probiotyków, chociaż część medyków sugeruje godziny wieczorne. Najlepszym rozwiązaniem będzie przyjmowane tego specyfiku wraz z kolacją bogatą w produkty mleczne. Optymalny czas trwania terapii wynosi 2-3 miesiące.



UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także