Obecnie w budynku gminnym przy ul. Popiełuszki mieści się niepubliczne przedszkole i żłobek “Bajka”

W pierwszej połowie roku gmina Strzelin zamierza przeprowadzić remont budynku przy ul. Popiełuszki, w którym od lipca zacznie działać publiczny żłobek.

Początek roku to czas planowania inwestycji. Co jest priorytetem dla gminy Strzelin?

– Najważniejszym zadaniem z uwagi na to, że wiążą nas terminy związane z wygaśnięciem umowy użyczenia dla dotychczasowego użytkownika niepublicznego przedszkola i żłobka “Bajka”, jest remont tego budynku – podkreśla burmistrz Dorota Pawnuk. – Umowa kończy się z końcem czerwca i bardzo zależy mi na tym, żeby dzieci, które chodzą do żłobka i przedszkola Bajka, nie zostały bez opieki. Chcemy tak przeprowadzić remont, żeby nie trzeba było zamykać placówki. Będę chciała zorganizować spotkanie z rodzicami i z kadrą. W najbliższych miesiącach działanie przedszkola będzie utrudnione, ale ten remont musimy przeprowadzić – dodaje. Na realizację tej inwestycji gmina Strzelin pozyskała dofinansowanie z programu Maluch+.
– Podczas prac nad projektem okazało się, że aby utworzyć tam miejsca dla 80 dzieci żłobkowych, musielibyśmy zmniejszyć ilość czasu do 5 godzin, na co nie chciałabym się zgodzić – kontynuuje szefowa gminy.

Cały artykuł zamieściliśmy w 4 (1192) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również