Dzieci z oddziału przedszkolnego, które biorą udział w projekcie, na pamiątkowym zdjęciu z panią Sylwią Wojnarowską

W Szkole Podstawowej nr 5 w Strzelinie realizowany jest projekt dofinansowany przez Fundację mBanku, który ma nauczyć najmłodsze dzieci oszczędzania i posługiwania się pieniędzmi.

Oddział przedszkolny Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Strzelinie bierze udział w trzeciej edycji programu grantowego Rosnę z matematyką. Koordynatorką projektu jest nauczyciel Sylwia Wojnarowska, która pozyskała na ten cel 5 tys. zł dofinansowania z Fundacji mBanku, która od kilku lat wspiera edukację matematyczną małych dzieci. Co warto podkreślić, do konkursu zgłoszono ponad 500 projektów, a dofinansowanie uzyskało 209 z nich.
– Tytuł projektu dla 6-latków brzmi „Bawię się matematyką – mam skarbonkę” – mówi pani Sylwia. – Podczas zabaw na dywanie dzieci same podsunęły mi pomysł, aby w ramach projektu prowadzić działania, które nauczą je posługiwania się pieniędzmi. Uczniowie wspólnie z rodzicami na warsztatach „Wesołe cyferki” uczą się oszczędzania, a także robią w „sklepie” zakupy czy gotują, odmierzając odpowiednio produkty spożywcze – dodaje.

Cały artykuł zamieściliśmy w 7 (1195) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również