W budynku przy ul. Popiełuszki w Strzelinie powstanie gminny żłobek

W budynku przy ul. Popiełuszki gmina Strzelin utworzy publiczny żłobek. Formalnie decyzję w tej sprawie podjęli radni podczas ostatniej sesji. Samorządowcy dziękowali także za owocną współpracę dotychczasowej dyrektor "Bajki".

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Strzelina samorządowcy jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie utworzenia gminnej jednostki organizacyjnej, działającej w formie jednostki budżetowej pod nazwą „Żłobek Bajka” i nadania jej statutu. O tym, że w budynku przy ul. Popiełuszki powstanie gminny żłobek pisaliśmy wielokrotnie. Obecnie trwają tam prace remontowe. Przypomnijmy, że na utworzenie żłobka gmina Strzelin pozyskała dofinansowanie z programu Maluch+.

W dyskusji nad uchwałą jako pierwszy głos zabrał radny Kazimierz Kubisz, który podziękował wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie. Podkreślił, że zanim zapadła decyzja o utworzeniu gminnego żłobka, to członkowie komisji Edukacji Kultury i Sportu wizytowali budynek przy ul. Popiełuszki w Strzelinie. – Wszystkim dziękuję za to, że na koniec kadencji mogliśmy wyjechać do placówki, pogratulować można i podziękować – mówił radny Kubisz.

Cały artykuł zamieściliśmy w 12 (1200) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Spajker.
Patrzę na zdjęcie i widzę skalę polskiego zacofania. Taki budynek sprzed 100 lat ma ładną bryłę. Ma ładne proporcje. Ma dobrą ilość i wielkość okien. Nawet po stu latach ma ładny kolor elewacji. Obok widzę jakiś architektoniczn y koszmar w koszmarnym kolorze. Polacy mogą być dumni z dawnej husarii no ale budowanie powinni pozostawić innym.
4
Gravatar
Jacek
Co dalej z Bajką?
Czy to było tzw. wrogie przejęcie? Co na to dotychczasową dyrekcja, pracownicy i przede wszystkim rodzice dzieci?
Na dobrą markę Bajki pracowali dotychczasowi pracownicy. Czy "gminą" przejmie też dotychczasową nazwę?

-1

Przeczytaj również