Kilka lat temu w wielu miejscowościach gminy Strzelin i powiatu wybudowano infrastrukturę pod sieć światłowodową, która nie została w żaden sposób wykorzystana

W dzisiejszych czasach dostęp do szybkiego internetu powinien być sprawą priorytetową, zwłaszcza, że coraz więcej osób pracuje zdalnie. Czy kolejne strzelińskie osiedla i sąsiadujący z miastem Szczawin mogą liczyć na uruchomienie sieci światłowodowej?

Pod koniec marca w strzelińskim urzędzie odbyło się spotkanie burmistrz Doroty Pawnuk z przedstawicielem spółki Światłowód Inwestycje, powiązanej z grupą Orange. – Spółka przystąpiła do projektowania sieci światłowodowej na terenie miasta – mówiła szefowa gminy podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Strzelina. – Pierwszy etap terenowy przewidziano do realizacji w drugim kwartale tego roku. Obejmuje on Osiedle na Skarpie i ul. Brzegową. Pierwszym obszarem, zakreślonym obecnie w harmonogramie, jest część Osiedla na Skarpie na wschód od ul. Pułaskiego. Po jego odbiorze do mieszkańców będą zwracać się przedstawiciele handlowi operatora z propozycją wpięcia do sieci. Równolegle kończone będą prace na ul. Brzegowej i pozostałej części Osiedla na Skarpie – dodała burmistrz Pawnuk.

Firma przystępuje do uzgadniania na potrzeby prac projektowych także innych lokalizacji w mieście, m.in. w zabudowie jednorodzinnej na Osiedlu Piastowskim – kontynuowała. – Na naszą prośbę projektant wystąpi do inwestora o rozszerzenie zakresu planowanej inwestycji o nową część Osiedla Wschodniego, wydłużenie sieci na ul. Brzegowej do wysokości nr 5, ale także o ujęcie w pracach na Osiedlu na Skarpie ulic obrzeżnych. Ponadto na nasz wniosek zostanie przeprowadzona analiza i wystąpi do inwestora o zgodę na ujęcie do zadania także sołectwa Szczawin. Na zebraniach wiejskich mieszkańcy Szczawina prosili, żeby pamiętać o nich jeśli będzie rozmowa o światłowodzie – przypomniała szefowa gminy.

Cały artykuł zamieściliśmy w 12 (1200) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również