Skatepark znajduje się przy boisku sportowym w Kondratowicach. Fot. UG Kondratowice

Przy boisku sportowym w Kondratowicach powstał skatepark. Po pozytywnych komentarzach pod postem na Facebooku urzędu gminy można wnioskować, że ten projekt to strzał w dziesiątkę.

Koszt realizacji inwestycji to 294 tys. zł, z czego dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego wyniosło 98%, a cegiełkę 2% dołożyło OSP Kondratowice. Inicjatorami i pomysłodawcami tej atrakcji byli najmłodsi mieszkańcy gminy.

Z informacji, które posiadam, to dzięki współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną, która złożyła wniosek do LGD Gromnik, ten skatepark udało się stworzyć. Tym razem, jak to było w przypadku placu zabaw, fundusz sołecki nie brał udziału w zadaniu – mówi Paweł Rogaliński, sołtys Kondratowic.

Wszystkim zależało na tym, żeby w Kondratowicach powstało centrum rekreacyjne. Mamy już orliki, plac zabaw, siłownię, a do tego teraz skatepark. Najbardziej zadowoleni z tego obiektu są najmłodsi i chętnie z niego korzystają. Jest to coś nowego, dodatkowa atrakcja. To miejsce żyje – podkreśla sołtys Rogaliński.

Ze skateparku mogą korzystać osoby jeżdżące na deskorolce i rolkach, ale pewnie też fani i posiadacze specjalnych wyczynowych rowerów. Mieszkańcy są zdecydowanie zadowoleni z tej inwestycji. Zainteresowani korzystają z atrakcji już od początku kwietnia.

Cały artykuł zamieściliśmy w 15 (1203) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Mieszkaniec małej wioski
Fan je że powstaje centrum rekreacyjne w kondratowicach gdy w innych wioskach boiska pamiętają jeszcze PRL.
Pozdrawiam cieplutko z rodzinka Pawła Rogalińskiego

-1
Gravatar
Mieszkaniec dużej wioski
Tylko ze to byl wniosek obywatelski. Więc mieszkańcu z małej wioski.. śmiało.. składaj swój I może się uda.
0
Gravatar
Mieszkaniec
A Pan sołtys fajnie jak by zaczął coś robić dla wioski bo odkąd jest w Goku to wieś ma w 4 literach. Jak mu się nie chce to niech odda posadkę.
1
Gravatar
Mieszkaniec
Do Pana Sołtysa wystarczy podejść i porozmawiać bo drzwi ma otwarte. Nie o to chodzi że jak jest sołtysem to będzie po wiosce biegał .Dobro wioski powinno być wspólne zróbmy też coś od siebie porozmawiajmy co trzeba zrobić a na pewno pomoże w sprawie.
0

Przeczytaj również