Żłobek „Bajka” przy ul. Popiełuszki w Strzelinie

Podczas przedostatniej sesji Rady Miejskiej Strzelina burmistrz Dorota Pawnuk podjęła temat rekrutacji do publicznego żłobka „Bajka” przy ul. Popiełuszki w Strzelinie. Na dzień 28 maja złożono 50 podań.

Jest konkurencja ze strony niepublicznych żłobków – mówiła szefowa gminy. […] – Będziemy musieli to przeanalizować, bo jednak te 200 zł dotacji z budżetu gminy dla niepublicznych żłobków ma duże znaczenie i prowadzi do tego, że rzeczywiście w publicznym żłobku na chwilę obecną według naszych kalkulacji wychodzi drożej pobyt dziecka, ale gdybyśmy te 200 zł przeznaczyli na publiczny żłobek, to praktycznie rodzice nie płaciliby nic za żłobek publiczny. Niestety, niepubliczne żłobki nie informują rodziców o tym, że ta dotacja z budżetu gminy jest od lat i rodzice nie zdają sobie sprawy z tego, że mają zmniejszoną kwotę dzięki temu, że radni zdecydowali się wspierać publiczne żłobki w ramach takiej rekompensaty, bo nie mieliśmy dotychczas żłobka publicznego – dodała burmistrz Dorota Pawnuk.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
brawo butsmistra. ja też jestem za dofinansowywani em domów publicznych hmmmmm..... bajka.
domy niepubliczne czyli prywatne mnie też nie interesują no ale domy publiczne to i owszem.
poza tym nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. kochająca polska rodzina co to 800+ becikowe itd dostaje za seks bez zabezpieczeń , taka pielgzrymowa i rzymskokatolick a rozważa czy wydać 30 zeta w prawo czy w lewo na swoje pociechy czyli na kontynuacje swojego rodu. pewnie za dużo pielgrzymek do tel aviv ci rodzice odbyli albo zaoszczędone 30 zeta na flaszke albo na pizzę potrzebują.

0

Przeczytaj również