Młodzieżowa organizacja "Strzelec" unika politycznych komentarzy w sprawie agresywnych działań młodzieży wobec strażników granicznych. Dowódca strzelińskiej grupy tłumaczy, że to celowa gra służb i oczernianie polskiego munduru.
Młodzież z paramilitarnego Związku Strzeleckiego "Strzelec" jest pozytywnie odbierana w Strzelinie. Wszystko z powodu pomocy, w jaką angażują się młodzi ludzie. Jednym z celów organizacji jest dążenie do współpracy z lokalnymi władzami i wsparcie mieszkańców w sytuacjach kryzysowych.
– Podczas covidu strzelcy pomagali rozładowywać transporty z żywnością w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, które rozwozili do seniorów i osób najbardziej zagrożonych w gminie – informuje Bartosz Fuławka, dowódca Jednostki Strzelec 4330 w Strzelinie.
Do podstawowych celów grupy należą: przeszkolenie wojskowe młodzieży i dorosłych, wpajanie wartości patriotycznych, zmniejszanie przestępczości wśród młodzieży oraz nauka honorowego postępowania i postaw obywatelskich.
– Dzień w dzień pomagaliśmy w zbiórkach pomocy dla Ukrainy, które organizowano w Strzelińskim Ośrodku Kultury. Chodziło o żywność, ubrania i rzeczy pierwszej potrzeby – tłumaczy Maria Augustyniak, skarbnik jednostki.
Strzelcy brali też udział w akcjach przeciwpowodziowych na wrocławskich wałach w 2010 roku. Często zabezpieczają imprezy organizowane przez miasto. Do strzelińskiego związku należy 26 osób z całego powiatu. To głównie ludzie młodzi, choć zdarzały się osoby w wieku 52 lat. Wszystkich łączy patriotyzm i obronność kraju. Strzelcy szkolą się na różnych poligonach w Polsce.
Strzelanie z karabinu, rzut granatem
Zajęcia ze strzelania odbywają się na dawniej strzelnicy wojskowej przy ulicy Sztabowej we Wrocławiu. Wojsko Polskie chętnie zaprasza organizacje paramilitarne na szkolenia ogólnowojskowe i specjalistyczne.
Cały artykuł zamieściliśmy w 29 (1217) wydaniu papierowym Słowa Regionu.
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.