To było prawdziwe muzyczne święto – wyjątkowi artyści, tłum mieszkańców i zbiórka charytatywna, której efektem jest ponad 30 tys. zł na odbudowę przedszkola po powodzi w gminie Kłodzko.
Odbyły się dwudniowe obchody Święta Patrona Strzelina Michała Archanioła. Impreza została zorganizowana w rynku, gdzie na mieszkańców czekało mnóstwo atrakcji. Została także połączona ze zbiórką publiczną na odbudowę Przedszkola Gminnego w Ołdrzychowicach Kłodzkich, które ucierpiało podczas niedawnej powodzi. W części oficjalnej udział wzięła Emilia Wład, dyrektor Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Sikorskiego w Ołdrzychowicach Kłodzkich, która podziękowała za tę inicjatywę i opowiedziała, jak obecnie wygląda rzeczywistość społeczności uczniowskiej. Mieszkańcy gminy Strzelin hojnie wsparli zbiórkę. Do puszek zebrano łącznie aż 30.032,33 zł oraz 64,36 euro, 11,02 funtów i 5 koron czeskich. Przez dwa dni w rynku można było spotkać wielu wolontariuszy, którzy mimo niesprzyjającej pogody chętnie włączyli się w tę akcję. – Kiedy usłyszałam, że poszukiwani są wolontariusze, od razu wiedziałam, że chcę wziąć w tym udział. Uważam, że to wspaniała inicjatywa. Mieszkańcy chętnie wrzucają pieniądze do puszki, bo w ten sposób mogą pomóc tym, którzy naprawdę tego potrzebują – podkreśla pani Sylwia, jedna z wolontariuszek.
Obchody Święta Miasta rozpoczęły się w sobotę występami grup tanecznych Strzelińskiego Ośrodka Kultury i pokazem akrobatyki w wykonaniu klubu sportowego Akro-Fizjo, który przyciągnął dużą publiczność. O godzinie 18.00 na scenie pojawił się zespół Grand Blue. Wokalistka Lena Wlazłowska oraz jej koledzy dobrze rozgrzali publiczność przed kolejnymi koncertami. Później wystąpił raper B.R.O, a o 21.00 Oskar Cyms, zwycięzca tegorocznego Bursztynowego Słowika i autor takich hitów jak „Cały czas” czy „Daj mi znać”. Po godzinie 22.00 mieszkańcy bawili się pod gołym niebem w rytmie piosenek serwowanych przez DJ BROTHERs. Wydarzeniem towarzyszącym obchodom Święta Patrona Strzelina Michała Archanioła było ponowne udostępnienie mieszkańcom i turystom wieży ratuszowej. Na jej kondygnacjach pojawiły się nowe ekspozycje, a te już istniejące zostały dodatkowo wzbogacone.
Niedzielne świętowanie rozpoczęto uroczystą Mszą św. o godzinie 12.00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelinie. Oficjalne otwarcie zorganizowano o godzinie 14.30. Gości powitała Sylwia Korczyńska, dyrektor Strzelińskiego Ośrodka Kultury. W swoim przemówieniu burmistrz Dorota Pawnuk mówiła m.in. o zrealizowanych inwestycjach, a także dziękowała wszystkim, którzy uczestniczyli w niedawnej akcji ratowania miasta i gminy przed powodzią. Szefowa gminy przedstawiła także nowych radnych i przewodniczących zarządów osiedli. Głos zabrali również poseł Michał Jaros, marszałek Paweł Gancarz i wicemarszałek Wojciech Bochnak, a także burmistrz partnerskiego niemieckiego miasta Frankenberg – Oliwer Gerstner.
Cały artykuł zamieściliśmy w 38 (1226) wydaniu papierowym Słowa Regionu.
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.
do tego to chwalenie sie zebraną sumą 30 tysia dla powodzian.
każdy z tych garażowych wykonawców dostał za koncert 30 tysia. wystarczyło oszczędzić słuchaczom dyskomfortu słuchania beztalencia wybranego przez blondowieśniarę i kilkukrotnie większą sume przekazać powodzianom.
no ale gdzie tam. zakompleksione blondowieśniary wywaliły ponad 100 tysia na dni swojej chwały okraszone grajkami ulicznymi a powodzianom powiedziały że łączymy się w bólu. etyka i estetyka rodem z krzepic i z karszowa .