Kursanci KKR z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ludowie Polskim z opiekunem Piotrem Chacko (z lewej) i prowadzącym warsztaty Mariuszem Godkiem (w środku)
Kursanci KKR z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ludowie Polskim z opiekunem Piotrem Chacko (z lewej) i prowadzącym warsztaty Mariuszem Godkiem (w środku)
Pszczelarstwem zajmuje się od wielu lat. Jego wyroby są zdrowe i smaczne. Przepadają za nimi nie tylko łasuchy, ale także cukiernicy. Od pewnego czasu prowadzi warsztaty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i podstawowych. Radny gminy Wiązów, sołtys wsi Księżyce, mąż , ojciec trójki synów, a w wolnych chwilach pszczelarz.
Mariusz Godek, bo o nim mowa, pszczelarstwem zajmuje się już ponad 20 lat. Od pewnego czasu swoją wiedzą i doświadczeniem w tej dziedzinie postanowił dzielić się z dziećmi i młodzieżą. Temu właśnie mają służyć warsztaty pszczelarskie, które cyklicznie organizuje. Mają one charakter teoretyczno-praktyczny. W kwietniowych zajęciach wzięli udział uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ludowie Polskim, a dokładniej kursanci KKR, dla których takie wyjazdy organizowane są raz w roku. Do Księżyc wraz z uczniami przyjechał Piotr Chacko, kierownik Powiatowego Zespołu Doradców Dolnośląskiego Zespołu Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu. Tematem spotkania były Zasady prowadzenia gospodarki pasiecznej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak funkcjonuje pasieka, w jaki sposób należy dbać o pszczoły, a także poznać rodzaje miodów, które ma w swoim asortymencie pszczelarz. Warsztaty nie trwały długo, ale dla uczestników były cenną lekcją, dzięki której w praktyce poznali, czym jest pszczelarstwo.
To nie były jedyne zajęcia, jakie planuje pszczelarz z Księżyc. W najbliższym czasie (w połowie maja) jego pasiekę mają odwiedzić uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Wiązowie, którzy chcą poznawać różne zawody z praktycznej strony. Dla dzieci na pewno będzie to ciekawe doświadczenie, ze względu na nietypowość zawodu Mariusza Godka. Dla najmłodszych na pewno będzie to duże przeżycie, o którym długo będą pamiętać.





UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także