Pod koniec stycznia nastąpiło otwarcie ofert złożonych w ramach przetargu nieograniczonego na rewitalizację ciągów komunikacyjnych wraz z terenami przyległymi pierzei wschodniej Rynku w Strzelinie. Wpłynęło 7 ofert. Najdroższą ofertę złożono na kwotę 3 542 400,00 zł, a najtańszą na 2 075 369,59 zł.
Gmina zamierzała przeznaczyć na sfinansowanie zadania 2 176 000,00 zł. Jak poinformowała burmistrz Strzelina Dorota Pawnuk, najkorzystniejszą ofertę złożyła firma WASBUD Roberta Wąsa z Grodkowa. Umowa na wykonanie robót budowlanych nie została jeszcze zawarta.
Istniejąca nawierzchnia ciągu pieszego zastąpiona zostanie kamienną nawierzchnią z płyt oraz kostki granitowej. Nieestetyczny kamienny murek zostanie usunięty. Ponadto przewidziano przebudowę linii oświetlenia drogowego, częściowe usunięcie istniejącego drzewostanu oraz wykonanie nasadzeń zastępczych. Obudowane zostaną studnie piwniczne, przewidziano też remont systemu odwodnienia, wykonanie schodów oraz rampy dla osób niepełnosprawnych.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

spajker Permalink8 +2 spajker
RE: Wybierali z siedmiu ofert
Cytuję Dejv:
Szkoda tylko, że nie ma ósmej oferty... Odbudowy kamienic !!!

to millenium coś zrobiło. cenię sobie władze pzpr. one już raz estetykę rynku zniszczyły i nie chcą się zabierać się za kontynuację tej destrukcji. szpetota rynku zrobiła i na ich walonkach wrażenie. niech lepiej robią to co potrafią, pochody 1szo majowe i małpie gaje. tak bez ironii, ludzie w urzędzie zapisali się do pracy i chodzą do pracy. do tego się nadają. sprawa zabudowy rynku jest zbyt poważna aby ją oddać w ręce amatorów.
2019-03-04 09:06 Cytować Zgłoś administratorowi
Dejv Permalink7 +3 Dejv
RE: Wybierali z siedmiu ofert
Szkoda tylko, że nie ma ósmej oferty... Odbudowy kamienic !!!
2019-03-01 22:53 Cytować Zgłoś administratorowi
Rasor Permalink6 +9 Rasor
RE: Wybierali z siedmiu ofert
Strzelin jest prawdopodobnie jedynym miastem powiatowym na dolnym śląsku, które ma "rynek" i jednocześnie nie ma rynku, taki paradoks. Z rynku pozostał jedynie poniemiecki bruk... Kamienice wokół rynku rozebrano a na ich miejscu postawiono molochy z wielkiej płyty. Wizerunku naszego rynku nic nie zmieni. Ratusz jest odbudowywany od 20 lat, a pierwsze ekspertyzy ruin ratusza w celu sporządzenia projektu odbudowy sięgają lat 80.
2019-03-01 18:51 Cytować Zgłoś administratorowi
KANTYNA Permalink5 +11 KANTYNA
Wybierali z siedmiu ofert
Cytuję SHARMANCKI:
To jest tzw metoda małych kroczków. Powoli, powoli widać, że nasze miasto pięknieje i rozwija się z miesiąca na miesiąc. Świetnie, że rynek staje się z roku na rok coraz ładniejszy. Kolejne dobre posunięcie burmistrz i rady. Właśnie na tym polega zrównoważony rozwój, czyli miasto i sołectwa. Cieszy również, że na zadanie wykona się taniej, niż zakładano. 100 tys. oszczędności będzie można przeznaczyć na poprawę innych sfer życia mieszkańców. Nasza burmistrz mysli jak dobry gospodarz. Oby tak dalej! Widzę, że mój głos nie był zmarnowany.

Propagandowe pisanie.Bądz obiektywny.Metoda małych kroczków ciągnie się od końca drugiej wojny światowej co widać po naszej architekturze budowlanej i drogowej.I dlatego to tak wygląda.Ratusz w rynku zaczęty i nie skończony i wiesz co ? jeszcze go nie skończą a już trzeba będzie samą wieżę remontować.Nie jestem przeciwko tym inwestycjom.Chciałbyś wybudować swój dom metodą kroczków czy od razu?Moim zdaniem jeżeli coś robić konkretnego to od początku do końca albo się za to nie brać.
2019-03-01 18:18 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink4 +7 spajker
RE: Wybierali z siedmiu ofert
Cytuję SHARMANCKI:
To jest tzw metoda małych kroczków. Powoli, powoli widać, że nasze miasto pięknieje i rozwija się z miesiąca na miesiąc. Świetnie, że rynek staje się z roku na rok coraz ładniejszy. Kolejne dobre posunięcie burmistrz i rady. Właśnie na tym polega zrównoważony rozwój, czyli miasto i sołectwa. Cieszy również, że na zadanie wykona się taniej, niż zakładano. 100 tys. oszczędności będzie można przeznaczyć na poprawę innych sfer życia mieszkańców. Nasza burmistrz mysli jak dobry gospodarz. Oby tak dalej! Widzę, że mój głos nie był zmarnowany.

Powoli powoli a wszystko się roz3.1453erdoli. to przysłowie z PRL.
2019-03-01 14:07 Cytować Zgłoś administratorowi
Jarząbek Permalink3 +4 Jarząbek
Trener
Cytuję SHARMANCKI:
To jest tzw metoda małych kroczków. Powoli, powoli widać, że nasze miasto pięknieje i rozwija się z miesiąca na miesiąc. Świetnie, że rynek staje się z roku na rok coraz ładniejszy. Kolejne dobre posunięcie burmistrz i rady. Właśnie na tym polega zrównoważony rozwój, czyli miasto i sołectwa. Cieszy również, że na zadanie wykona się taniej, niż zakładano. 100 tys. oszczędności będzie można przeznaczyć na poprawę innych sfer życia mieszkańców. Nasza burmistrz mysli jak dobry gospodarz. Oby tak dalej! Widzę, że mój głos nie był zmarnowany.


Wycinanie drzew i nasadzania krzaków nie upiększy Strzelina. Ale przypucowałeś władzuni.
2019-03-01 10:23 Cytować Zgłoś administratorowi
SHARMANCKI Permalink2 -9 SHARMANCKI
zrównoważony rozwój
To jest tzw metoda małych kroczków. Powoli, powoli widać, że nasze miasto pięknieje i rozwija się z miesiąca na miesiąc. Świetnie, że rynek staje się z roku na rok coraz ładniejszy. Kolejne dobre posunięcie burmistrz i rady. Właśnie na tym polega zrównoważony rozwój, czyli miasto i sołectwa. Cieszy również, że na zadanie wykona się taniej, niż zakładano. 100 tys. oszczędności będzie można przeznaczyć na poprawę innych sfer życia mieszkańców. Nasza burmistrz mysli jak dobry gospodarz. Oby tak dalej! Widzę, że mój głos nie był zmarnowany.
2019-03-01 08:42 Cytować Zgłoś administratorowi
sisi Permalink1 0 sisi
RE: Wybierali z siedmiu ofert
Partyjny beton betonuje Strzelin.
2019-03-01 07:43 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.