Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Każdego roku sytuacja się pogarsza, a bezpieczeństwo mieszkańców i użytkowników dróg na terenie miasta jest zagrożone. Co będzie z obwodnicą Strzelina? Do strzelińskiego magistratu spływają odpowiedzi na kolejny apel w tej sprawie.
W styczniu informowaliśmy o przygotowaniu kolejnego już pisma w sprawie podjęcia działań zmierzających do budowy obwodnicy Strzelina w ciągu drogi krajowej nr 39. Trafiło ono do Prezesa Rady Ministrów, Ministra Infrastruktury, Wojewody Dolnośląskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, dolnośląskich posłów z okręgu wrocławskiego, radnych Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, dyrektorów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie i we Wrocławiu.
Apel podpisali starosta strzeliński, burmistrzowie miasta i gminy Strzelin i Wiązów, wójtowie gmin Kondratowice, Przeworno, Borów oraz komendanci powiatowi strzelińskiej straży pożarnej i policji.

Wymaga szeregu analiz
Do strzelińskiego magistratu wpłynęło już kilka odpowiedzi w tej sprawie. Jedną z nich skierował wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak. Jak poinformowała burmistrz Strzelina Dorota Pawnuk, ze zrozumieniem przyjął opisane w wystąpieniu argumenty związane z uciążliwościami i potencjalnymi zagrożeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego i jego uczestników, spowodowanymi aktualnym przebiegiem drogi krajowej nr 39 w Strzelinie.
Argumenty przemawiają za ewentualną zmianą przebiegu tej drogi publicznej czy też realizacją obwodnicy Strzelina. W przekonaniu wojewody dolnośląskiego, ewentualna zmiana istniejącego stanu rzeczy, jak i podjęcie działań, zmierzających do realizacji przedstawionej inwestycji, wymaga jednak wykonania szeregu specjalistycznych analiz. Planowanie przebudowy leży jednak w kompetencji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W związku z tym, wojewoda dolnośląski uznał za celowe przekazanie pisma do GDDKiA we Wrocławiu.
UMiG otrzymał też odpowiedź od Urzędu Marszałkowskiego, którą skierował członek zarządu województwa dolnośląskiego Michał Bobowiec. Jak wynika z pisma, UMWD dostrzega potrzebę wyprowadzenia ruchu towarowego z obszaru Strzelina. W ramach posiadanych kompetencji w dalszym ciągu zamierza prowadzić działania, zmierzające do ujęcia obwodnicy Strzelina w programie budowy dróg krajowych na lata 2014-2023.

Komentarze   

Mieszkaniec Permalink3 0 Mieszkaniec
I
TRZEBA BYŁO KILKA LAT TEMU O OBWODNICE WALCZYĆ ALE LEPIEJ PÓŹNO NIŻ WCALE
2019-03-17 16:14 Cytować Zgłoś administratorowi
Roberto Permalink2 +2 Roberto
Obwodnica
Pilnować i walczyć o sprawę to może coś z tego wyjdzie.
2019-03-17 16:07 Cytować Zgłoś administratorowi
... Permalink1 +5 ...
RE: Paraliż drogowy trwa
Ha ha miasto się od dawna sypie a oni teraz analizują...hmm nie wspomnę o drogach poza miastem...tam też się sypie od dawna.. Wszędzie mają dobre drogi.. Wjezdzasz do tego powiatu to się za głowę lapiesz.. Wjezdzasz do miasta dostajesz zawalu
2019-03-16 10:00 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz