W sali widowiskowej Strzelińskiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie autorskie z Tomaszem Sekielskim, dziennikarzem radiowym i telewizyjnym, pisarzem i reporterem, scenarzystą i reżyserem filmu dokumentalnego „Tylko nie mów nikomu” o pedofilii w kościele katolickim w Polsce, który wywołał ogólnokrajową dyskusję.
Spotkanie poprowadził strzelinianin, autor opowiadań i powieści Tomasz Duszyński. Dziennikarz opowiedział o pracy w szkolnym węźle radiowym, przez katolickie Radio Vox i Radio Wawa w Warszawie po pracę dla TVN. Uczestnicy dowiedzieli się, jak powstawał film dokumentalny „Tylko nie mów nikomu”
Dużą część zajęła rozmowa na temat filmu „Tylko nie mów nikomu”. Sekielski wspominał rozmowy z ofiarami oraz konfrontacje ofiar z księżmi, którzy popełnili na nich czyn pedofilski. Mowa była też o kościelnym systemie ochrony sprawców czy przenoszeniu księży z parafii na parafię za zgodą biskupów, ze świadomością, że nadal będą krzywdzić dzieci._Strzelinianie wysłuchali jak powstawał film dokumentalny „Tylko nie mów nikomu”
Sekielski widzi kilka rozwiązań problemu. Jego zdaniem, powinna powstać niezależna komisja, która będzie miała wgląd w archiwa kościelne i będzie mogła przesłuchiwać księży. Uważa też, że powinno się ujawnić, co księżą robili w tej sprawie, jaki był ich stan wiedzy i jakie podejmowali działania.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

lelka Permalink2 +2 lelka
RE: Sekielski odwiedził Strzelin
same tłumy
2019-06-20 23:56 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink1 +14 spajker
RE: Sekielski odwiedził Strzelin
Ksiądz też człowiek i powinien mieć żonę i kochankę jak każdy to skończy się pedofilia w kościele. Co to za doradca rodzinny który nigdy focha kobiety nie zaliczył. Celibat wprowadzono kilkaset lat temu jako ochronę majątku kościoła przed alimentami a nie jakąś tam czystość moralną. Męczą księży jakimś celibatem a później zdziwienie że się pedałują nawzajem jak więźniowie. Im potrzeba kobiety a nie komisji. Jak ktoś jest głodny to żywność a nie komisja pomoże.
2019-06-20 18:27 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz bez hejtu! Redakcja Słowa Regionu jest przeciwna zamieszczaniu wulgarnych, przesyconych nienawiścią komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem użyj opcji - zgłoś administratorowi.