Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Mimo kampanii policyjnych, oszustwa metodą „na wnuczka” i „na policjanta” są nadal popularne wśród grup przestępczych. Seniorzy powinni szczególnie uważać na oszustów i nikomu nie przekazywać pieniędzy.
W środę,, 7 sierpnia, w strzelińskim oddziale Santander Bank Polska odbyło się spotkanie dla lokalnych seniorów. Akcja informacyjna miała na celu przestrzec starszych ludzi, jak nie dać się oszukać „wnuczkom”, fałszywym administratorom lub funkcjonariuszom. Strzelińscy seniorzy dowiedzieli się, jak nie zostać ofiarą oszustów
- W oddziale sami mieliśmy taką sytuację, kiedy jeden z klientów wziął kredyt, a pieniądze oddał na pobliskim skwerze. Potem dowiedział się, że było to oszustwo. Dlatego postanowiliśmy przeszkolić seniorów, którzy mogą być ofiarami podobnych sytuacji. Z naszej prezentacji dowiedzieli się m.in. jak bezpiecznie korzystać z bankomatu, wpłatomatu, aplikacji mobilnej, usług elektronicznych czy infolinii bankowej – powiedziała Justyna Pietraszewska, dyrektor I oddziału w Strzelinie Santander Bank Polska.
Zasady ograniczonego zaufania przedstawili też policjanci KPP w Strzelinie asp. sztab. Jacek Waś i asp. sztab. Joanna Sączawa. Dzięki czujności i wiedzy o sposobach działania przestępców, seniorzy mogą nie tracić swoich oszczędności.
Cały artykuł dostępny jest tutaj
Dodaj komentarz