Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Tegoroczny konkurs plastyczno-fotograficzny zgromadził ponad sześćdziesiąt prac. Liczyła się oryginalność i pomysłowość, a jury miało trudne zadanie. Kto zwyciężył w tym roku?
Niedawno Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. Ks. Jana Twardowskiego w Strzelinie ogłosiła konkurs pt. „Mój gość na dworcu w Strzelinie”. W konkursie plastyczno-fotograficznym mogły wziąć udział dzieci, młodzież, ale także dorośli.
Jego głównym celem było pobudzenie wśród lokalnej społeczności twórczej aktywności w powiązaniu z dobrą zabawą oraz wyeksponowanie wątku strzelińskiego. W związku z niedawno przeprowadzoną modernizacją budynek dworca PKP odzyskał swój estetyczny wygląd. Dlaczego w tej edycji konkursu organizatorzy postanowili uczynić go motywem twórczych działań?
Od uczestników oczekiwano wykazania się inwencją i oryginalnością w potraktowaniu tematu, którym miała towarzyszyć warsztatowa zręczność i pomysłowość. Dopuszczalne były techniki malarskie, rysunkowe, ale też fotograficzne oraz wszelkie kombinacje. W kontekście strzelińskiego dworca można było osadzić konkretną, realną postać lub postać fikcyjną.
Publiczne rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpiło podczas uroczystych obchodów Święta Patrona Strzelina św. Michała Archanioła. Jak co roku, do konkursu przystąpili uczniowie ze strzelińskich szkół, którzy pod okiem nauczycielek przygotowali ciekawe prace. Spośród wszystkich dostarczonych do biblioteki prac (było ich aż 65) jury wybrało 8 najlepszych.

Wyniki:
Główna nagroda – Grand Prix: Karina Rostowska, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Strzelinie,
I miejsce: Dawid Jurek, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Strzelinie,
II miejsce: Martyna Kuriata, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Strzelinie,
III miejsce: Maja Jas, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Strzelinie.
Wyróżnienia: Igor Miłaszewski, Filip Nowak i Antoni Piekara.
Nagroda specjalna dla najstarszego uczestnika: Piotr Kołodziejczyk.
Specjalne podziękowania otrzymały także nauczycielki plastyki, które skutecznie każdego roku zachęcają uczniów do udziału w konkursie.
Dodaj komentarz