Kampanijne przeboje zawsze zwracają uwagę wyborców, często wywołując uśmiech na twarzy. Wie o tym Krzysztof Wyka, znany jako Kris Książę Disco Polo. Przed wyborami nagrał kilka utworów, a o tym, jak powstają, opowiedział stacji telewizyjnej TVN, która przyjechała do Strzelina.
Na co dzień Krzysztof Wyka jest pracownikiem Strzelińskiego Ośrodka Kultury. W środowisku muzycznym znany jest natomiast jako Kris Książę Disco Polo. Taneczny repertuar z powodzeniem prezentuje na lokalnych scenach w całej Polsce.Reporterzy stacji TVN nagrywali materiał o tym, jak powstają wyborcze przeboje
Każda kampania wyborcza rządzi się swoimi prawami. Tegoroczne wybory parlamentarne sprawiły, że w celu przekonania swoich wyborców do Krzysztofa Wyki zwróciło się kilku kandydatów spoza powiatu strzelińskiego. Powód był oczywiście jeden, stworzenie kampanijnego utworu. Inicjatywa okazała się na tyle ciekawa, że Wyką zainteresowała się telewizja, która w ubiegłym tygodniu kręciła materiał o szeroko pojętej przedwyborczej twórczości. Materiał pojawił się w piątek, 11 października, w porannym programie „Dzień Dobry TVN”.Kris Książę Disco Polo zaprezentował próbkę swoich scenicznych możliwości
Jak zapewnił Wyka, chętnie pisze piosenki dla kandydatów w wyborach. Utwory nie powstają jednak w ogromnej ilości, ale na specjalne zamówienie. Rymy i melodie są łatwe i proste, przez co szybko zyskują wielu fanów.
- To są skoczne utwory w rytmie disco dance, wpadające w ucho. Próbowałem tworzyć też przeboje w rytmie reggae. Niestety, nie przyjęło się to dobrze, chociaż reggae jest wspaniałą muzyką. Tworzyłem też rockowe hity, ale jednak to disco polo trafia do większości słuchaczy – powiedział.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

vizik Permalink2 +1 vizik
RE: Przepis na hit w „Dzień Dobry TVN”
Cytuję polo:
TVN telewizja tęczowej epidemii

Czyżby objawił się kolejny idiota?
2019-10-31 13:28 Cytować Zgłoś administratorowi
polo Permalink1 -2 polo
TVN won
TVN telewizja tęczowej epidemii
2019-10-30 16:12 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz bez hejtu! Redakcja Słowa Regionu jest przeciwna zamieszczaniu wulgarnych, przesyconych nienawiścią komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem użyj opcji - zgłoś administratorowi.