Ozdobne kwiaty upiększają miasto przeważnie do końca października. Mimo, że sezon właśnie się skończył, sprawdziliśmy, jak „od kuchni” wygląda praca nad ukwiecaniem Strzelina.
- Kwiaty rabatowe typu bratek sadzimy już pod koniec marca, natomiast ozdobne kaskady i wieże kwiatowe ustawiamy w mieście w drugie połowie maja. Zdobią Strzelin przeważane do końca października w zależności od temperatury i wcześniejszych przymrozków.
Dobór ukwiecenia dla miasta jest efektem konsultacji pracowników CUKiT-u z pracownikami Urzędu Miasta wraz z burmistrz. Poza dobraniem przyjemnej dla oka kolorystyki, zwraca się uwagę na gatunek sadzonek. Dobieramy rośliny o szczególnych walorach estetycznych i odpornych na działania atmosferyczne oraz o długim terminie kwitnienia - informuje Justyna Sosnowska z Centrum Usług Komunalnych i Technicznych w Strzelinie.
Do podlewania konstrukcji kwiatowych jest wyznaczony jeden wyspecjalizowany pracownik. Korzysta z samochodu ciężarowego, na którym przewozi 1000 litrowy zbiornik na wodę. Wodę czerpie ze studni na terenie CUKiT-u, więc jednostka nie ponosi dodatkowych kosztów. Jedynie pompa zużywa prąd przy napełnianiu zbiornika wodą ze studni oraz zużywane jest paliwo do agregatu prądotwórczego potrzebnego przy podlewaniu.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

spajker. Permalink1 -2 spajker.
RE: Kulisy Strzelina w kwiatach
w strzelinie brakuje drzew. dziwactw już wystarczy.
2019-11-12 09:57 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.