Strzeliński Publiczny Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego jest największą przychodnią lekarską w powiecie. Stąd zainteresowanie Czytelników „Słowa Regionu” wszystkim, co dotyczy bieżącego funkcjonowania placówki i planów na przyszłość.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Czytelników, poprosiliśmy Norberta Rabę, dyrektora PZLA, o krótki wywiad.

Panie dyrektorze, czy PZLA czekają w najbliższym czasie jakieś remonty?
- Tak samo jak dbamy, żeby nasi pacjenci byli zadowoleni z poziomu świadczonych w PZLA usług medycznych, tak samo staramy się podnosić standard infrastruktury. Zakończyliśmy właśnie montaż 23 punktów klimatyzacyjno-grzewczych. Dzięki tej instalacji możemy utrzymywać w gabinetach i na korytarzach odpowiednią temperaturę. Wiadomo, że większość pacjentów musi rozebrać się do badania i dlatego ważne jest, żeby w gabinecie panowała odpowiednia temperatura. Wizyta u lekarza zwykle wiąże się ze stresem, obawą co do diagnozy. Nie chcemy pogłębiać tego dyskomfortu za niską czy za wysoką temperaturą w przychodni. Rozwiązanie, na które zdecydowaliśmy się, pozwala obniżać temperaturę lub podnosić, w zależności od potrzeby. Zanim uruchomimy centralne ogrzewanie, żeby na korytarzach było wystarczająco ciepło, możemy reagować elastycznie na wahania temperatury na zewnątrz. Możemy np. włączyć instalację klimatyzacyjno-grzewczą w opcji grzanie na kilka godzin., żeby podnieść nieco temperaturę w gabinetach lub na korytarzach. Instalacja jako całość już działa. Teraz trzeba tylko wykonać niezbędne prace wykończeniowe, żeby zakryć widoczne jeszcze okablowanie i rury systemu. Kosztowało to ok. 80 tys. zł, a środki w całości pochodziły z budżetu PZLA. W najbliższym czasie przystąpimy do remontu parteru, do przebudowy rejestracji. Zdajemy sobie sprawę, że ta część wymaga gruntownej zmiany, żeby poprawić standard obsługi pacjentów i warunki pracy pań rejestratorek.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

spajker. Permalink2 +4 spajker.
RE: Co nowego w PZLA?
gdzieś wcięło mój post. ORMO czuwa.
luminarze partii X to dzieci specjalnej troski. cokolwiek zrobią to jest sukces. nawet jak zrobią kupę to mama redakcja napisze - jaka piękna kupa, nikt takiej zrobić nie potrafi!!!!
2019-11-13 12:35 Cytować Zgłoś administratorowi
Kantyna Permalink1 +9 Kantyna
Co nowego w PZLA?
A co z poczekalnią na dworze?Aby zarejestrować się do lekarza pacjent klepie kolejkę od 5-5.30 rano przed ośrodkiem aby dostać numerek.Można chyba dogadać się z kimś kto pełni nocny dyżur by jednak wpuścić tych ludzi wcześniej.Za darmo i pewnie cieplej.
2019-11-12 16:55 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.