W Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Strzelinie zostanie utworzony dodatkowy odział klasy I. Placówka ogłosiła rekrutację uzupełniającą, która będzie trwać do 24 kwietnia br. Z powodu epidemii odbywać się będzie ona drogą mailową.
Publiczne szkoły podstawowe są placówkami oświatowymi obwodowymi. To oznacza, że w pierwszej kolejności przyjmowane są do klas pierwszych dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły. Wykaz obwodów określono w uchwale Rady Miejskiej Strzelina z 26 marca 2019 r.
- Jako organ prowadzący szkoły, biorąc pod uwagę liczbę dzieci urodzonych w 2013r. w danym obwodzie szkolnym, początkowo planowaliśmy od 1 września 2020 r. utworzenie trzech oddziałów klasy pierwszej w PSP 3, po dwa oddziały w PSP 4 i PSP 5 oraz po jednym oddziale w PSP w Białym Kościele i PSP w Kuropatniku - wyjaśnia burmistrz Dorota Pawnuk. - Jeżeli dana szkoła, po zapewnieniu miejsca uczniom zamieszkałym w jej obwodzie, dysponuje jeszcze wolnymi miejscami, może organizować rekrutację do klas pierwszych dzieci zamieszkałych poza jej obwodem, zgodnie z kryteriami określonymi w uchwale Rady Miejskiej Strzelina. W związku z tym, że na terenie gminy Strzelin mamy bardzo dynamiczną migrację mieszkańców, którzy zmieniają miejsce swojego meldunku, nowe mieszkania w mieście często zasiedlane są przez rodziny z małymi dziećmi, a także do szkół w Strzelinie zostały złożone podania przez rodziców dzieci spoza gminy Strzelin, zdecydowaliśmy o utworzeniu dodatkowego oddziału klasy pierwszej.
Zgodnie z przepisami, organ prowadzący szkołę lub placówkę, odpowiada za jej działalność, w szczególności ma obowiązek zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków nauki, wychowania i opieki. Jak informuje burmistrz Dorota Pawnuk, biorąc pod uwagę warunki lokalowe szkół na terenie Strzelina taki dodatkowy, trzeci oddział klasy pierwszej, powstanie w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4.
- Najwięcej podań od osób zamieszkałych poza obwodem przyjęła dyrektor szkoły nr 5 - tłumaczy burmistrz Strzelina. - Jednakże w tej placówce nie ma możliwości utworzenia kolejnego oddziału. Już w tym roku mieliśmy skargi rodziców na organizację planów lekcji i na wprowadzoną zmianowość. Dyrektor tej szkoły sygnalizuje, że również w przyszłym roku szkolnym uczniowie klas ósmych będą kontynuować naukę w budynku Szkoły Muzycznej. Jednak takie rozwiązanie powinno być tylko tymczasowe i nie może być standardem.
W związku z podjętą decyzją o utworzeniu dodatkowego oddziału klasy pierwszej PSP nr 4 ogłosiła rekrutację uzupełniającą, która będzie trwać do 24.04.2020r. W zaistniałej sytuacji odbywać się będzie ona drogą mailową. Wnioski można pobrać z internetowej strony szkoły, zakładka REKRUTACJA. Wypełnione i podpisane dokumenty należy przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji można uzyskać pod numerem telefonu 713920561.
Również ze względu na sytuację pandemii, zapisów dzieci do przedszkola i oddziałów przedszkolnych w szkołach można dokonywać drogą mailową, na adresy placówek do 3 kwietnia 2020r. do godz. 15:00.

Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.