Kiedy widzimy rzucone na chodnik puste pudełko po papierosach lub opakowanie po batonie, to rodzi się pytanie: dlaczego? Wystarczy przecież rozejrzeć się, zlokalizować kosz na śmieci i właśnie tam wrzucić...

- Sprawdźcie, co się dzieje z koszami na śmieci – zwrócił się do nas jeden z naszych Czytelników. - Nawet jak nie chcę śmiecić, albo chcę pokazać wnuczce, że papierki trzeba wyrzucać do kosza na śmieci, to często jest z tym problem. W zasięgu wzroku nie ma kosza na śmieci – wyjaśnił Czytelnik. Sprawa niby błaha, ale na prośbę naszego rozmówcy zajęliśmy się problemem, a jego imię i nazwisko zachowaliśmy do wiedzy redakcji.
Zanim zwróciliśmy się do burmistrz Doroty Pawnuk z pytaniem o kosze na śmieci, wybraliśmy się na rekonesans po Strzelinie. Chcieliśmy naocznie przekonać się, jak to z tymi koszami jest. Na początek jednak odpowiedź, jakiej udzieliła nam burmistrz.
Nasi Czytelnicy uważają, że w Strzelinie jest za mało koszy na śmieci przy chodnikach. Czy w ostatnim czasie w mieście ubyło takich koszy? Jeżeli tak, to dlaczego i ile?
- Z pytania, niestety, nie wynika gdzie, w jakich regionach miasta i na jakich ulicach jest to problem dotkliwy – odpowiedziała burmistrz Pawnuk. - Ma to znaczenie także z właścicielskiego punktu widzenia, np. na terenach spółdzielni, wspólnot i innych zarządców oraz przy chodnikach dróg innej klasy niż gmina obowiązek wyposażenia w kosze nie znajduje się po naszej stronie. Niemniej jednak kwestia sieci koszy ulicznych jest dla nas bardzo istotna, o czym świadczy choćby szybkość reakcji na określone potrzeby oraz sukcesywne, ale oparte o zjawisko optymalizacji ich uzupełnianie. W zeszłym roku zakupiono około 90 koszy ulicznych, stylowych i parkowych. Wymieniono m.in. kosze w Parku Miejskim, na skwerach oraz wzdłuż ulic (m.in. przy całej ul. Kościuszki, ul. Grota Roweckiego).
Tekst ukazał się w 21 (1010) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.