Wystarczy tylko wejść na drugie piętro, żeby zapamiętać to miejsce do końca życia. Strzeliński belweder to adres, który jedni omijają szerokim łukiem a inni muszą tam mieszkać. Dla pani Moniki i jej syna zaświeciło się jednak przysłowiowe światło w tunelu.

- Zapraszam do belwederu, mam dobrą wiadomość – usłyszeliśmy w telefonie. Do redakcji zadzwoniła pani Monika, o której pisaliśmy na naszych łamach ponad miesiąc temu. Rozmówczyni, jako lokatorka belwederu mówiła wtedy, jak tam żyje się i na co są narażone „belwederskie” dzieci. Dziurawa podłoga na korytarzach i niesprawne toalety, to tylko czubek góry zagrożeń i niebezpieczeństw, z jakimi boryka się część lokatorów mieszkań socjalnych. Piszemy część, bo w belwederze mieszkają również tacy, którym to nie przeszkadza. Nie mówiąc już o tym, że po części odpowiadają za stan techniczny „części wspólnej” budynku na ul. Pocztowej.
- Jakiś czas po opublikowaniu w „Słowie Regionu” artykułu skontaktował się ze mną Marek Charowski (pracownik strzelińskiego magistratu – red.) i zaprosił na spotkanie z panią burmistrz (Dorotą Pawnuk – red.) - powiedziała lokatorka belwederu. - Jestem bardzo zadowolona z tej rozmowy. Wyjaśniłam, dlaczego wcześniej nie regulowałam zobowiązań wobec gminy i zadeklarowałam chęć odpracowania zaległości...

Tekst ukazał się w 39 (1028) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj

Komentarze   

nikt Permalink4 +4 nikt
RE: Czy będzie przeprowadzka?
Mieszkańcy ul. Glinianej z niecierpliwością czekają na tą inwestycję. Nauczeni doświadczeniem mieszkańców Moniuszki już rozglądają się za jakimś spokojnym miejscem do życia.
2020-10-17 20:10 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink3 +16 spajker.
RE: Czy będzie przeprowadzka?
sloworegionu.pl/.../...

co za przypadek. co za zbieg okoliczności. i znów jakaś firma z warszawy zupełnie nieznana w strzelinie będzie musiała coś tu zbudować dla belwederczyków dokładając miliony do interesu. raz czytam że firma z warszawy ma zaledwie 20 milionów przychodów rocznie a zaraz czytam o tym że jest potrzeba społeczna aby rozdać ludziom za darmo nowe lokale pomimo tego, że nie są oni w stanie zapłacić nawet za toaletę na dworcu. aj waj. aj waj.
2020-10-16 20:31 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink2 +19 spajker.
RE: Czy będzie przeprowadzka?
no jak rom mówi że chce ODPRACOWAĆ zaległości a każdy wie że czynsz za belweder jest wyższy niż we wrocłąwskim sky-tower to sprawa jest megaistotna. na dobry początek pan charowski i pani burmistrz powinni oddać swoje lokale tym lokatorom z belwederu aby mogli regulować djurezę na nowy objekt a później przez zasiedzenie tak już zostanie aż lokal pana charowskiego i pani burmistrz zmurszeje od oparów uryny. potrzeba na to tak dobre 3 lata. osoba , która nie potrafi zadbać o siebie, czyli ma 200 kilo nadwagi z pewnością zadba o nowiutki lokal socjalny, który sfinansuje gmina aby ten, o którym pisać nie wolno miał obroty w swojej formie a te wynoszą zaledwie 20 milionów złotych rocznie. ale pssssssttttt. aby rodzina pana michała miała co robić to trzeba znaleźć kogoś kto mówi o sobie że jest biedny i gmina już skłąda zamówienie na belweder II
2020-10-16 17:49 Cytować Zgłoś administratorowi
*** Permalink1 +9 ***
RE: Czy będzie przeprowadzka?
2020-10-16 14:39 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.