W środę, 14 października, w Urzędzie Miasta i Gminy w Strzelinie odbyło się spotkanie wójtów i burmistrzów z powiatu strzelińskiego z firmą transportową Trako. Dotyczyło ono utworzenia transportu zbiorowego o zasięgu międzygminnym. Co udało się wypracować i czy zapadły konkretne decyzje?
Pani Burmistrz, z tego co mi wiadomo, spotkanie w sprawie utworzenia komunikacji międzygminnej odbyło się z Pani inicjatywy...
- Tak, to prawda. Spotkanie odbyło się z mojej inicjatywy i to dwukrotnie. W obu spotkaniach uczestniczyli wójtowie gmin oraz pani starosta strzeliński, Anna Horodyska. W drugim spotkaniu uczestniczył przedstawiciel firmy Trako, z którą współpracowaliśmy przy tworzeniu koncepcji Strzelińskiej Komunikacji Publicznej.

Czy spotkanie dotyczyło możliwości uruchomienia komunikacji międzygminnej w powiecie strzelińskim?
- Ideą spotkania było zorganizowanie publicznego transportu zbiorowego o zasięgu powiatowym. Obecnie przygotowujemy sie do perspektywy finansowej Unii Europejskiej 2021-2027 i możliwości pozyskania środków finansowych na ten cel. Gmina Strzelin na pewno będzie aplikowała o zakup nowego taboru w celu kontynuacji Strzelińskiej Komunikacji Publicznej. Mamy już wypracowaną siatkę połączeń, obsługującą wszystkie sołectwa w gminie Strzelin. Wiemy, że bardzo brakuje dobrego skomunikowania mieszkańców sąsiednich gmin ze stolicą powiatu. Szczególnie problem ten dotyka uczniów szkół średnich w Strzelinie oraz w Ludowie Polskim.


Wywiad ukazał się w 42 (1031) wydaniu "Słowa Regionu". Cały tekst przeczytasz tu lub tutaj
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.