Projekty, których realizację zaplanowano na ten rok, z pewnością ubogacą ofertę turystyczną gminy Strzelin. W ramach współpracy z czeskim miastem powstanie nie tylko szlak historyczny, ale także szereg innych atrakcji.
Gmina Strzelin w partnerstwie z czeskim miastem Svitavy będzie realizować projekt pod nazwą „Atrakcyjne pogranicze”, na który otrzymała dofinansowanie z Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 182 tysiące złotych, z czego dofinansowanie to około 135 tysięcy. – W ramach projektu zaplanowano zagospodarowanie części Parku Miejskiego w Strzelinie – wyjaśnia burmistrz, Dorota Pawnuk. – Wykonane zostanie utwardzenie alejki parkowej i dostosowanie jej do stanu zgodnego z obecnie obowiązującymi przepisami. Utwardzony zostanie teren wokół kamienia, z którym związane są liczne legendy, w tym ta o pojawieniu się w Strzelinie Maryi i pozostawieniu odcisku jej stopy na kamieniu. Ustawione tam będą ławeczki oraz kosze na śmieci. W miejscu realizacji projektu zostanie umieszczona tablica informacyjna, dotycząca legendarnego kamienia, a także tablica informująca o projekcie i źródłach jego finansowania – dodaje szefowa gminy i zaznacza, że udział w projekcie będzie doskonałą okazją do promocji regionu i jego oferty turystycznej.
Tekst ukazał się w nr 12 (1051) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

Dejv Permalink3 +1 Dejv
RE: Chcą uatrakcyjnić park miejski
Za Niemca na wzgórzu Maryjnym za hotelem istniał tor saneczkowy, a teraz? Teraz mamy bogactwo natury z okazami różnych opakowań i butelek po alkoholu, kawałek kamienia stojacy jak Ku....as, przepraszam fragment dawnego pomnika co to zabużańscy przedstawiciele postanowili zniszczyć, a tabliczkę z podobieństwem Bismarcka przetopić na ogrodzenie dla towarzysza na działkę. No i oczywiście hotel, dość ładny, ale jakże wielce oblegany przez tysiące turystów. Taki teren ma potencjał, ale dopóki nie wymieni się całego tego towarzystwa z Ząbkowickiej to nic się nie zmieni.
2021-04-21 20:58 Cytować Zgłoś administratorowi
Uno prałato Permalink2 -1 Uno prałato
RE: Chcą uatrakcyjnić park miejski
Cytuję spajker.:
mnóstwo pieniędzy na utrwalanie legend czyli nieprawdy. na tym kamieniu nie była żadna maryja a nawet gdyby 100 maryj tam było to musiałyby one odcisnac swoją stopę tak z 3 miliardy lat temu w czasie kiedy kamień był jeszcze przez krótką chwilę ciepły czyli plastyczny. prawda jest taka że park miejski ulicę staromiejską i okoliczne wsie gęsiniec kuropatnik pećz gościęcice czyli jałowe piachy w 1749 roku kupili wygnańcy czescy i je zagospodarowali. po jaki unoprałato szerzyć bajki jak można opisać fakty? czy to jakiś przypadek że czeskie miasto svitavy a nie maryja z ciężkim butem współpracuje ze strzelinem w zakresie pięlęgnacji czeskiego parku?
w strzelinie to albo bajkopisarz albo zbrojarz-betoniarz srający blokami gdzie popadnie.


Ooo... OB'srajker jeszcze dycha??? Bałem się że mu żyłka pęknie, tyle biedactwo żółci wypluł na forum... Ale geny kacapa widzę silniejsze i złośliwosć trzyma komuszka w gotowości. Ja wiem - upyerdolyly ubecką emeryturę to pozostało pluć na wszystkie świętości. Na Duszyńskoego też można, a czemu ktoś ma mieć lepiej??? Starość jest słaba, a tyś tego najlepszym przykładem...Eutanazji!!!!!
2021-04-20 15:58 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 -2 spajker.
RE: Chcą uatrakcyjnić park miejski
znów wcięło mój post. żegnaj żalosne ORMO.
2021-04-20 15:54 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.