Trzeba się śpieszyć, ponieważ o wpisaniu na listę decyduje kolejność złożenia wniosku. Od tej zasady jest jednak jeden wyjątek. Jak wygląda procedura ubiegania się o mieszkanie z niskim czynszem w budynku, który ma stanąć w Strzelinie przy ulicy Glinianej?
Już w czerwcu rozpocznie się budowa mieszkań z niskim czynszem przy ulicy Glinianej w Strzelinie. Inwestycja realizowana jest w ramach współpracy pomiędzy gminą Strzelin a Dzierżoniowskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego. Jak informuje strzeliński magistrat, trwa nabór najemców na lokale mieszkalne w tym budynku. Wnioski można składać od 29 kwietnia do 14 maja. O jedno z dwudziestu siedmiu mieszkań mogą ubiegać się osoby, które spełniają szereg kryteriów: rozliczają lub zobowiążą się do rozliczania podatku dochodowego w Urzędzie Skarbowym w Strzelinie; nie zalegają z innymi płatnościami na rzecz gminy Strzelin oraz jej jednostek; najemca oraz osoby zgłoszone do wspólnego zamieszkania w dniu objęcia lokalu nie będą posiadać tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego na terenie gminy Strzelin, także w formie współwłasności; a średni miesięczny dochód gospodarstwa domowego w roku poprzedzającym rok, w którym zawierana jest umowa najmu lokalu mieszkalnego, nie przekracza górnego limitu dochodowego i jednocześnie przekracza dolny limit dochodowy. Dokładne informacje na temat tych progów publikujemy w tabelach poniżej.
Tekst ukazał się w nr 16 (1055) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl


Komentarze   

spajker. Permalink1 +3 spajker.
RE: Wnioski można składać do 14 maja w strzelińskim urzędzie
warunek jest taki aby najemca nie przkraczał górnego limitu dochodów czyli 85 200 zeta rocznie brutto czyli ok 5 000 zeta na mc. jak ktoś ma 5 kilo na mc na rękę to idzie do banku i kupuje sobie lokal na wsk a nie jest najemca nie na glinianej czyli na końcu świata. tani czynsz to niedługo będzie miał każdy albowiem polska sie wyludnia i niebawem ci co inwestowali w lokale na wynajem będą chcieli oddać je do używania bez czynszu tylko po to aby ktoś ponosił bieżące koszty eksploatacji lokalu. budowanie socjalu na glinianej to czysty rasizm, którego jestem wyznawcą. to wysyłanie marginesu ekonomicznego na margines terytorialny. no i na budowie tego getta zarobi ten co trzeba.
2021-05-13 11:42 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.