Minął rok od podpisania deklaracji o współpracy, jednak do dzielenia unijnych pieniędzy jeszcze długa droga. Burmistrz Dorota Pawnuk wyjaśnia, z czego to wynika oraz na jakim etapie znajdują się prace w ramach IIT „Subregionu Wrocławskiego”.
W czerwcu ubiegłego roku powołano do życia Inny Instrument Terytorialny „Subregionu Wrocławskiego”, który zrzesza dolnośląskie samorządy. Głównym celem nawiązania współpracy pomiędzy gminami jest skuteczne pozyskiwanie środków z budżetu Unii Europejskiej w latach 2021-27. Rok po tym wydarzeniu zapytaliśmy Dorotę Pawnuk, burmistrz Strzelina i przewodniczącą komitetu sterującego pracami nad stworzeniem strategii terytorialnej IIT „Subregionu Wrocławskiego” o to, na jakim etapie znajdują się prace. – Obecnie trwają prace nad zmianą pierwotnej wersji Zarysu Planu Działań IIT „Subregionu Wrocławskiego”, który został przedłożony do Zarządu Województwa Dolnośląskiego – informuje szefowa gminy Strzelin...
Tekst kazał się w nr 23 (1062) "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

spajker. Permalink1 +3 spajker.
RE: Kiedy będą dzielić unijne pieniądze?
żebractwo przestało być wstydem. dzisiaj żebracy jednoczą się w żebracze hordy aby skuteczniej odessać pieniądze od uni (czyli od nas)
jak się wejdzie do komunalki, w której od kilku pokoleń nikt nie pracował to te menele czytać ani pisać nie umieją ale swoje prawa i urzędnicze obowiązki w zakresie dawania im świadczeń znaja lepiej od sądu.
żebractwo jest zawodem wśród cyganów. stało sie też zawodem wśród firm i urzędów. gmina zintegrowana z innymi żebrakami coś wyżebrze i za te wyżebrane pieniądze każże zbudować kolejny familok dla meneli. zarobią i menele i ten co będzie budował. temat jest głęboki bo jak gmina będzie nieskutecznie żebrać to menele swoimi głosami wyborczymi wymienią żebraka amatora na profi-żebraka.
2021-07-02 16:02 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.