Ochotnicza Straż Pożarna w Nowolesiu znana jest z tego, że specjalizuje się w ratownictwie wodnym. Na wyposażeniu jednostki znajduje się m. in. łódź motorowa. OSP od dłuższego czasu stara się o nowy samochód ratowniczo-gaśniczy.
- Na nasze zapytanie otrzymujemy sprzeczne informacje. Zarówno z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji jak i z Komendy Głównej Straży Pożarnej i Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej. Z rozmów prowadzonych z komendantem PSP byliśmy zapewniani, że zakup wozu dla OSP Nowolesie ma duże szanse powodzenia, gdyż znajduje się wysoko na liście rekomendowanej przez komendanta wojewódzkiego - powiedziała burmistrz Strzelina Dorota Pawnuk. Po chwili dodała, że otrzymała taką listę, w której OSP Nowolesie było na 3. miejscu (na 15).
Tekst kazał się w nr 25 (1064) "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

cześ Permalink1 0 cześ
PZW
Nie pływać mi tym po czeczenii bo ryby płoszy!
2021-07-18 17:17 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.