Przypominamy, od 9 sierpnia 2021 nastąpiła zmiana organizacji ruchu w związku z przebudową infrastruktury technicznej ul. Wolności w Strzelinie. Od poniedziałku, 31 stycznia, droga ta zostanie całkowicie wyłączona z ruchu w obu kierunkach.
Na pierwszym etapie prac  zmiana  organizacji  ruchu polegała  na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na ul. Wolności. W praktyce oznaczało  to, że  każdy kierujący jadąc od strony ul. Wrocławskiej i ul. Oławskiej dojechał  jedynie do marketu „Delikatesy Centrum”, ale już nie do Ronda im. Zesłańców Sybiru.
Drugi etap prac (od poniedziałku 31 stycznia) przewiduje  ustawienia przy zjeździe z ronda im. Zesłańców Sybiru w kierunku ul. Wolności znaku drogowy zakazu B-1 "zakaz ruchu w obu kierunkach" oraz dodatkowo znaku drogowy B-22 "zakaz skręty w prawo".  Na tej podstawie ul. Wolności zostanie wyłączona z ruchu w obu kierunkach. Wszyscy kierujący samochodami osobowymi będą zobligowani do korzystania z objazdu wyznaczonego ul. Bolka I Świdnickiego, Piłsudskiego w kierunku ul. Wrocławskiej.
Ponadto dla kierujących poruszających się  pojazdem o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 10 ton, objazd wyznaczony jest ul. Dzierżoniowską i Borowską w kierunku Bierzyna i Kępina, do odcinka drogi wojewódzkiej W – 395. Natomiast objazd dla kierujących poruszających się pojazdem o dopuszczalnej masie całkowitej pow. 10 ton, został wyznaczony ul. Dzierżoniowską (odcinek drogi krajowej K-39) w kierunku Łagiewnik, następnie drogą krajową nr 8 w kierunku Wrocławia.

Policja apeluje!
W związku z prowadzoną zmianą organizacji ruchu każdy kierujący powinien zwrócić szczególną uwagę na nowe oznakowanie wymienionych, a podczas jazdy  zachować  szczególną  ostrożność  celem  niedopuszczenia do kolizji lub wypadku.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.