Dnia 23.02.2022 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Strzelinie odbył się etap powiatowy III edycji konkursu z języka niemieckiego QUIZ - TESTE DEIN DEUTSCH.
Konkurs zorganizowany został przez nauczycielkę języka niemieckiego Magdalenę Kwiatkowską - Kłys, jego adresatem byli uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych w powiecie strzelińskim. Konkurs miał na celu rozwijanie umiejętności posługiwania się j. niemieckim, motywowanie do pogłębiania wiedzy i korzystania z dodatkowych źródeł, stworzenie możliwości zaprezentowania swojej wiedzy, promowanie j. niemieckiego oraz uczniów w środowisku lokalnym, a także przygotowanie do egzaminów zewnętrznych. Konkurs został wpisany na listę konkursów i zawodów wiedzy organizowanych przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, a osiągnięcia uczniów mogą być wpisane na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej. Zwycięzcy po wręczeniu nagród
W etapie szkolnym, który odbył się w grudniu, wzięło udział 43 uczniów. Do II etapu zakwalifikowało się 12 osób - uczniowie Szkoły Podstawowej w Białym Kościele oraz Szkoły Podstawowej Nr 4 i 5 w Strzelinie.
Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy; zwycięzcami zostali uczniowie SP Nr 5 w Strzelinie - I miejsce zdobył Kacper Kłocko, II miejsce - Zuzanna Obrocka, III miejsce - Łukasz Konsencjusz. Wyróżnione zostały dwie osoby: Michał Hewko oraz Oksana Zatwardnicka (SP Nr 5).
Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody. Głównymi sponsorami nagród było GOSPODARSTWO ROLNE K. T. Nowakowie z Karszowa oraz firma DEVINITI z Wrocławia.
Mamy nadzieję, że wysokie wyniki uczniów będą dla nich impulsem do dalszej pracy i rozwijania swoich umiejętności językowych.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.