Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Strzelina dyrektor strzelińskiej przychodni Norbert Raba przedstawił uchwałę w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego placówki za 2021 rok.
– Wynik finansowy, osiągnięty przez PZLA (Publiczny Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego – red.), to zysk, który wiązał się z dodatkowymi przychodami PZLA, ponieważ przez cały rok w pandemii pracowaliśmy bez jednego dnia zamknięcia przychodni. Wypracowaliśmy zysk na poziomie 285 tys. 811 zł – mówił dyrektor Norbert Raba, przedstawiając uchwałę. Jednocześnie zaznaczył, że przychody ze sprzedaży w 2020 roku osiągnęły 6 mln 862 tys. zł, a w roku 2021 już 9 mln 607 tys. zł. – W ciągu roku zrealizowaliśmy wszystkie zamierzenia remontowe i zakupowe. Przy okazji chciałbym podziękować radnym za dofinansowanie zakupu rentgena i możliwość ubiegania się o pieniądze z Aglomeracji Wrocławskiej...
Na ten temat pisaliśmy w 23 (1111) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

spajker. Permalink1 +4 spajker.
RE: Wypracowaliśmy zysk na poziomie 285 tys. 811 zł
pensja dyrektora na poziomie 15 000 razy 12 mcy daje 180 000 zeta rocznie. gdyby zwolnić dyrektora to i tak jego braku by nikt nie zauważył. przychodnia działała by dalej ale zyski same by sie podwoiły na skutek redukcji zbędnych kosztów.
2022-06-29 15:40 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.