Wrzesień za pasem, wakacje już się kończą, a uczniowie za kilka dni wrócą do szkolnych ławek. Jak wygląda przygotowanie placówek oświatowych do nowego roku szkolnego i na jakich zasadach naukę będą kontynuowali goście z Ukrainy?

W czasie wakacji w szkołach podstawowych na terenie gminy Strzelin przeprowadzono mniejsze i większe remonty. – Ich celem jest poprawa warunków funkcjonowania uczniów – zauważa burmistrz Dorota Pawnuk. – Prowadzono bieżące prace konserwatorskie, np. malowanie sal lekcyjnych, korytarzy, naprawa armatury sanitarnej, uzupełnianie oświetlenia, płytek, wymiana gniazdek elektrycznych czy wymiana oświetlenia na ledowe. W PSP nr 3 uczniowie od 1 września będą uczyć się informatyki w nowoczesnej pracowni. Zakupiono komputery, ławki, krzesła, wymieniono instalację elektryczną, podłogę. Przeprowadzono remont kanalizacji w kuchni szkolnej. W szkole w Kuropatniku zmodernizowano również pracownię przyrodniczą. Obecnie trwa modernizacja kotłowni w PSP...
Cały tekst ukazał się w wydaniu papierowym.

Komentarze   

spajker. Permalink1 +2 spajker.
RE: Czy szkoły są na to gotowe...
w podstawówkach będzie czuć przepoconymi trampkami po wuefie i niemytymi uczniami ze wsi ubranymi w dawno nie praną wionącą odorem przepoconą odzież. koszty ogrzewania są wysokie i szkoła zamknie na klucz okna w zimie i przymknie kaloryfery na minimum. dzieciaki będą siedzieć w ławkach ubrane w kurtki i w polary.
skutkiem takiej nowej czyli starej sytuacji może być poprawa higieny uczniów. śmierdziele będą wytykani palcami i zmuszani do higieny.
2022-08-31 16:33 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.