W budżecie gminy Strzelin zabezpieczono środki na sprzedaż węgla, a mieszkańcy, którzy chcą go kupić, mogą już składać wnioski. Jakie są zasady?  Kto pierwszy będzie mógł kupić węgiel i w jaki sposób będzie on rozprowadzany?
W piątek, 4 listopada, na stronie internetowej strzelińskiego urzędu pojawił się wzór wniosku na zakup węgla w preferencyjnej cenie. Wypełniony wniosek należy złożyć osobiście do biura podawczego Urzędu Miasta i Gminy w Strzelinie lub do Wydziału Ochrony Środowiska.
Wniosek można też przesłać drogą pocztową na adres Urzędu Miasta i Gminy w Strzelinie (ul. Ząbkowicka 11, 57-100 Strzelin) lub złożyć za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Wniosek taki należy opatrzyć kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym. W poniedziałek, 7 listopada, skontaktowaliśmy się z burmistrz Dorotą Pawnuk, która poinformowała nas, że do strzelińskiego urzędu wpływają już wnioski mieszkańców, jednak są to jeszcze niewielkie ilości. Szefowa gminy podkreśliła jednak, że chęć zakupu węgla w preferencyjnej cenie zgłosiło 406 osób.
Na ten temat pisaliśmy w 44 (1132) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.