Czy spełni się marzenie kierowców i strzelińskie rondo doczeka się remontu? Z ust osoby, która za to odpowiada, padły słowa, które dają nadzieję. Mało tego, jest deklaracja postawienia pierwszych w powiecie świateł na skrzyżowaniu. W którym miejscu i dlaczego właśnie tam?
W środę, 22 lutego, odbyło się posiedzenie Komisji Gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej Strzelina. W formie telekonferencji uczestniczyła w nim Lidia Markowska, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu, która mówiła o zadaniach remontowych i inwestycyjnych, planowanych i realizowanych na terenie gminy.
Dyrektor Markowska poruszyła m.in. temat przebudowy Ronda im. Zesłańców Sybiru w Strzelinie. Poinformowała radnych, że do końca miesiąca ma zostać ogłoszony przetarg na wykonanie tego zadania, a zakończenie prac planowane jest na 2024 rok. Dyrektor Markowska mówiła także o programie „Bezpieczna Infrastruktura”, w ramach którego na drodze krajowej nr 39 planowane jest wykonanie trzynastu doświetleń przejść dla pieszych w Piotrowicach, Mikoszowie i Strzelinie. Wspomniała także o budowie zatoki autobusowej na drodze krajowej w Biedrzychowie, planowanym remoncie DK 39 na odcinku Piotrowice – Mikoszów oraz przebudowie drogi Biedrzychów – Wyszonowice i Częstocice – Owczary.
Na ten temat pisaliśmy w 9 (1147) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.