Niecodzienną przygodę przeżyło 25 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Strzelinie. Czteroosobowe grupy z klas IV-VI zaproszone zostały do udziału w „Nocnym Maratonie Edukacyjnym - Pracowite Nocne Pszczółki”. Wszystko rozpoczęło się o godz. 19, kiedy rodzice przywieźli dzieci do szkoły.

Uczniowie, pod opieką nauczycieli i wychowawców, przystąpili do różnych zajęć. Z przyniesionych do szkoły akcesoriów dzieci budowały domki dla pszczół (oraz owadów pszczołowatych) i odlewały gipsowe figurki, które następnie miały trafić do przedszkoli i instytucji publicznych.
Jednym z punktów imprezy, było pieczenie kiełbasek. Był też czas na zabawę i oglądanie filmu.
Około godz. 23 większość udała się do świetlicy, gdzie na materacach i w przyniesionych z sobą śpiworach, ułożyli się do snu. Starsi lub mniej zmęczeni pracowali jeszcze przy tworzeniu kącika przyjaciół pszczół. W sobotę, o 7 rano, w szkole zjawili się rodzice, by po niecodziennej nocy odebrać swoje pociechy. Akcja podobała się jej uczestnikom, dlatego planowana jest kolejna.

 

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.