Kilkanaście dni temu w Strzelinie odbyło się szkolenie dla groomerów, czyli osób, które zajmują się strzyżeniem psówW jednym z salonów pielęgnacyjnych dla psów w Strzelinie odbyło się szkolenie dla groomerów, czyli osób, które zajmują się strzyżeniem psów. Do naszego miasta przyjechało kilkunastu psich fryzjerów z różnych rejonów Polski. Szkolenie dotyczyło profesjonalnego strzyżenia psów rasy York, Shih Tzu i Maltańczyk.

Tematyka obejmowała m.in. indywidualny dobór fryzur, prawidłowe przygotowanie włosa do strzyżenia, modelowanie włosa oraz strzyżenie przy użyciu nasadek dystansujących. Szkolenie trwało jeden dzień. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat. Jak się okazuje, pielęgnacja małych ras (strzyżenie, kąpiel i czesanie) trwa 1,5 godziny i kosztuje ok. 70-80 zł. Przy dużych rasach kwoty są większe, a usługa może trwać nawet 4 godziny. Jeszcze w tym roku planowane są kolejne szkolenia nt. m.in. nieinwazyjnego czyszczenia zębów u psów.
 

 

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.