Jan Klusak, naczelnik OSP w Nowolesiu, zaprezentował działanie defibrylatoraStrzeliński samorząd przekazał defibrylatory Ochotniczej Straży Pożarnej w Nieszkowicach i Straży Miejskiej w Strzelinie. O tym, jak bardzo sprzęt może się przydać przekonaliśmy się kilka miesięcy temu. Dzięki szybkiej akcji trójki strażaków udało się uratować życie 61-letniemu mieszkańcowi Nowolesia.
W czwartek, 15 października, w sali Urzędu Miasta i Gminy Strzelin odbyło się uroczyste przekazanie dwóch defibrylatorów. Trafiły do Ochotniczej Straży Pożarnej w Nieszkowicach i Straży Miejskiej w Strzelinie. Urządzenia są bardzo pomocne w udzielaniu pierwszej pomocy. Wykrywają zagrażający życiu niewłaściwy rytm serca (migotanie komór) i umożliwiają mu powrót do normalnej, regularnej pracy. Jednostki zostały w nie wyposażone w ramach programu „Dolny Śląsk – Bezpieczna Wieś”, wdrożonego przez zarząd oddziału wojewódzkiego związku OSP. Urządzenia przekazała burmistrz Strzelina Dorota Pawnuk. Kupiono je ze środków gminnych, dotacji zarządu wojewódzkiego związku OSP oraz darowizn przekazanych przez Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Strzelinie, Nadleśnictwo Henryków, spółkę MC Cain z Chociwela, firmę Osiński i Syn oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Strzelinie. Należy zaznaczyć, że w latach ubiegłych gmina Strzelin przekazała defibrylatory jednostkom OSP w Nowolesiu i Kuropatniku. O tym, jak sprzęt bardzo może się przydać, przekonaliśmy się kilka miesięcy temu. Trójka strażaków z OSP w Nowolesiu uratowała życie 61-letniemu mężczyźnie, który miał zawał. Niezbędny w akcji reanimacyjnej okazał się defibrylator, dzięki któremu już po dwóch minutach przywrócono czynności życiowe poszkodowanemu. Urządzenia trafiły do OSP w Nieszkowicach i Straży Miejskiej w Strzelinie
Po przekazaniu defibrylatorów Jan Klusak, naczelnik OSP w Nowolesiu, zaprezentował działanie sprzętu. Jak się okazuje obsługa jest bardzo prosta. Urządzenie po włączeniu instruuje głosowo krok po kroku osobę udzielającą pomocy. Gmina Strzelin z pomocą sponsorów zamierza w przyszłym roku kupić kolejny defibrylator. Tym razem sprzęt ma zostać przekazany do Aquaparku Granit w Strzelinie.

Komentarze   

Kkkkk. Permalink3 -2 Kkkkk.
RE: Urządzenie, które ratuje życie
Straszaki to fajne chłopaki :)
2015-10-31 14:44 Cytować Zgłoś administratorowi
kazik Permalink2 +2 kazik
obserwator
Od dzisiaj do chorych wzywajmy "straż miejską i straż pożarną z Nieszkowic". Zakłady pogrzebowe już zacierają ręce.
2015-10-31 10:45 Cytować Zgłoś administratorowi
Onona Permalink1 +6 Onona
RE: Urządzenie, które ratuje życie
W czwartek, 15 października, w sali Urzędu Miasta i Gminy Strzelin odbyło się uroczyste przekazanie dwóch defibrylatorów. Trafiły do Ochotniczej Straży Pożarnej w Nieszkowicach i Straży Miejskiej w Strzelinie.
[...] Jednostki zostały w nie wyposażone w ramach programu „Dolny Śląsk – Bezpieczna Wieś”

Od dawna wiadomo że Strzelin to wiocha, (niestety :cry: )
2015-10-30 09:08 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.