12 października, w Strzelinie rozpoczęły się bezpłatne zajęcia taneczno-ruchowe, organizowane w ramach programu „Dolnośląskie Stokrotki”. Projekt jest realizowany w Strzelińskim Ośrodku Kultury, a gmina Strzelin otrzymała na to zadanie dofinansowanie w wysokości 4 tys. zł. Całkowitą wartość przedsięwzięcia oszacowano na 6 tys. zł. Uczestników zajęć - dzieci i młodzież z gminy Strzelin - podzielono na 2 grupy szkoleniowe. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu, a ich prowadzącym jest Bartosz Burka, który posiada klasę taneczną „S” w tańcach latynoamerykańskich i jest członkiem Polskiego Towarzystwa Tanecznego w Okręgu Dolnośląskim. Przewidziano organizację dwudziestu - 1,5 godzinnych spotkań dla każdej grupy. Zajęcia potrwają do połowy grudnia i są oparte na aerobiku oraz elementach tańca towarzyskiego i współczesnego. - Celem projektu jest wzrost aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, zdobycie wiedzy na temat głównych zagadnień związanych z tańcem, w tym również historii tańca. Zajęcia mają też rozwijać zainteresowania uczestników, uczyć różnych form aktywności ruchowej, rozwijać ich wrażliwość muzyczną oraz doskonalić poczucie rytmu – informuje Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin Dorota Pawnuk. W drugiej połowie grudnia, w Strzelińskim Ośrodku Kultury, odbędzie się uroczyste spotkanie uczestników projektu. Wezmą w nim udział również ich rodzice, zaproszeni goście oraz wszyscy zainteresowani mieszkańcy miasta i gminy Strzelin. Młodzi tancerze zaprezentują wtedy umiejętności zdobyte podczas zajęć.
Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku gmina Strzelin realizowała już podobny projekt. Spotkał się on z życzliwym przyjęciem lokalnej społeczności i pozytywnymi ocenami samych uczestników. Udział w zajęciach tanecznych pomógł im w integracji, dodał pewności siebie, poprawił samoocenę oraz pozwolił uwierzyć we własne możliwości i umiejętności.
Projekt jest współfinansowany ze środków Województwa Dolnośląskiego w ramach programu zajęć tanecznych dla dzieci i młodzieży pn. „Dolnośląskie Stokrotki”.

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.