- Parking jest bardzo mały i samochody osobowe stają w różnych miejscach. Zagraża to bezpieczeństwu wsiadających i wysiadających - mówił radny Marek HorodyskiZe względu na zmniejszającą się liczbę linii autobusowych, burmistrz poinformowała Radę Miejską, że być może zaproponuje opracowanie gminnego programu transportu publicznego. Radny Marek Horodyski zwrócił uwagę na bezpieczeństwo mieszkańców.
Na grudniowej sesji Rady Miejskiej Strzelin burmistrz Dorota Pawnuk poinformowała, że wzięła udział w spotkaniu ze starostą powiatu strzelińskiego Markiem Warcholińskim. Poruszona została sprawa dotycząca transportu publicznego. Okazało się, że do tej pory nie została podpisana umowa na wykonanie transportu publicznego powiatu.
– Poproszę o przygotowanie harmonogramu prac nad tym transportem publicznym. Nam, jako gminie Strzelin, bardzo zależy, aby taki program powstał. Jeżeli prace będą się przeciągać, wówczas zaproponuję radzie, aby opracować gminny program transportu publicznego i powoli go wdrażać. PKS wciąż ogranicza linie autobusowe, więc należy podjąć te decyzje – powiedziała burmistrz.
Radny Marek Horodyski również zabrał głos na temat transportu publicznego. Stwierdził, że nadal istnieje dużo busów, które zastępują komunikację PKS. – Jest to trochę niebezpieczne. Busy jeżdżą, jak chcą. Parking jest bardzo mały i samochody osobowe parkują w różnych miejscach. Zagraża to bezpieczeństwu wsiadających i wysiadających. Jest to możliwe do rozwiązania, tym bardziej, że PKS nie sprawia problemów, aby wiata i plac manewrowy były wykorzystywane – mówił radny. Pytał czy sprawa może zostać zorganizowana tak, aby zachować bezpieczeństwo mieszkańców i podróżnych, a busy mogły mieć pewne miejsce do parkingu.
Burmistrz odpowie na to pytanie na piśmie. Była jednak zaskoczona informacją, że PKS nie stawia oporu. – Mamy odpowiedź z PKS, że nie wyraża zgody, aby inni przewoźnicy korzystali z ich bazy – powiedziała Pawnuk. Radny dodał, że pozostały plac należy do gminy Strzelin i można go odpowiednio zabezpieczyć, aby komunikacja odbywała się bezpiecznie.

Komentarze   

krawężnik Permalink2 +30 krawężnik
RE: Niezbędny parking koło PKS
Panie radny. Przestań pan organizować parkingi razem z burmistrz dla Osińskiego, bo mu lud pracujący przeszkadza w rozwoju firmy. To, że nie ma przejścia dla pieszych od strony ul. Dzierżoniowskiej i obniżenia krawężników w kierunku visa vis od strony bielan, bo po co, lepsze są 10 cm wysokości krawężniki, o pasach nie wspominając. Norma w Strzelinie . Brak jest organizacji ruchu pieszych na bielanach, bo kolana drżą policji, co powie boss strzeliński. Aż, tu pada pomysł rozładowujący ruch ,,piratów'' drogowych , którzy poruszają się ulicą Kolejową, do której Osiński nie dołożył zł, bo po co, jak gmina zrobiła ówczesnym vice burmistrzem. Burmistrz już załatwiła drogę w kierunku przedszkola, aż zaniemówiła, podobnie przejęła tory, bo dostanie wózek granitu, albo z granitem od właścicieli kopalń. Tory powinny być dzierżawione przez Mineral, albo inne podmioty tym zainteresowane np; te z Górki, ale po co, jak można, za publiczne pieniądze po mota ć się po torach i stworzyć spółki mając matołów w radzie strzelina zauroczonych blond kolorem.
2016-01-07 15:51 Cytować Zgłoś administratorowi
-..., Permalink1 +28 -...,
RE: Niezbędny parking koło PKS
Ten pan w gadaniu jest bardzo dobry,gorzej z robotą.
2016-01-07 08:51 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.