Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Dochody i wydatki w górę, tak w skrócie można powiedzieć o nowelizacji wiązowskiego budżetu na bieżący rok. Na ostatniej sesji Rady Miasta i Gminy Wiązów radni przyjęli przygotowany przez burmistrza projekt zmian w budżecie.
Jednym z punktów porządku obrad ostatniej sesji wiązowskiej rady było wprowadzenie zmian w budżecie. Projekt odpowiedniej uchwały przedstawiła skarbnik Wiesława Kaczmarczyk.
Po stronie dochodów budżet wzrósł m.in. o 4,3 tys. zł z tytułu odszkodowania wypłaconego gminie za zniszczoną lampę oświetlenia drogowego w Wiązowie, 25 tys. zł za zajęcie pasa drogowego na drogach gminnych oraz 40 tys. zł przekazanych przez inne gminy za uczęszczanie dzieci do przedszkola w Wiązowie. Kolejnych 2,5 tys. zł wpłynęło do budżetu z tego samego tytułu, ale w przedszkolu w Wawrzyszowie. Ponad 21 tys. zł stanowiło odszkodowanie za zalanie dachu świetlicy w Łojowicach. Ponadto do budżetu na bieżąco wpływają środki z opłat za użytkowanie wieczyste, czynsze i dzierżawy za nieruchomości, zwroty kosztów sądowych poniesionych przez gminę, odsetki od nieterminowych wpłat i podatków lokalnych.
Cały wywiad dostępny jest tutaj


Komentarze   

CLOVIN Permalink1 +3 CLOVIN
Zajęcie pasa drogowego
Ponad podziałami - szary śmiertelnik naszej gminy jak wysypie wywrotkę żwiru na utwardzoną ziemię - / pas- bo nie ma tam nawet kostki, pas ten jest mało używany, bo dziury i wyboje / w pasie drogowym na 3 dni to zaraz " służy magistratu wiązowskiego ponad podziałami uprzejmie donoszą" i naliczana jest zaraz kara. Brawo to też forma zarobkowa w Gminie, oby w dobrym kierunku i zmianie. Wiemy jak wyglądają drogi wiejskie w gminie, Niemiec zrobił kostką wąski odcinek drogi, bo wówczas ruch odbywał się furmankami.... i jakby rozwój dróg w gminie się zatrzymał. Nikt z mieszkańców nie wysypuje, ani nie zajmuje pasa drogi uczęszczanego. Ludzie odrobina wzajemnego szacunku. Szukajcie kasy na drogi innymi kanałami, karę naliczyć najprościej. Wrrrrr
2019-05-16 08:17 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz