W dobie nowoczesności coraz trudniej zachęcić ludzi do czynnego uprawiania sportu. Jeszcze kilkanaście lat temu taka sytuacja była nie do pomyślenia, gdyż wiele miejscowości miało swoje drużyny piłkarskie. Na terenie gminy Wiązów funkcjonują obecnie trzy kluby: Pogoń Kowalów, Logan II Kurów i Świteź Wiązów. Młodsi Czytelnicy nie zdają sobie sprawy, że zarówno mieszkańcy Wyszonowic, jak i Łojowic dopingowali piłkarzy ze swoich wiosek.
Zespół z Wyszonowic nazywał się Pionier, a z piłkarskiej mapy zniknął w sezonie 2004/2005, zajmując wówczas 10. miejsce w rozgrywkach B klasy gr. VI. Swoje mecze rozgrywał na boisku położonym na wzniesieniu, niedaleko cmentarza. Dzisiaj, niestety, obiekt ten świeci pustkami, a jeszcze niedawno gromadził rzesze kibiców. Charakterystycznym elementem były opony wkopane w ziemię, które pełniły funkcję siedzisk dla publiczności. W barwach Pioniera w latach jego świetności występowali m.in. Chomontowski, czy Chrobak (obecnie 38-letni zawodnik Korony Pęcz).
Cały artykuł dostępny jest tutaj


Komentarze   

spajker. Permalink3 +2 spajker.
RE: Kiedyś tętniły życiem...
Cytuję TruckdriverDST:
Postawcie budke z piwem. Zacznie tetnic zycie.

grill i disco z pola w gratisie.
2019-11-08 12:03 Cytować Zgłoś administratorowi
TruckdriverDST Permalink2 0 TruckdriverDST
RE: Kiedyś tętniły życiem...
Postawcie budke z piwem. Zacznie tetnic zycie.
2019-11-08 11:08 Cytować Zgłoś administratorowi
Wiązowianin Permalink1 +2 Wiązowianin
RE: Kiedyś tętniły życiem...
Boiska tętniły życiem wtedy kiedy na wsiach było na tyle młodzieży że w nie jednej wsi było drugie tyle w rezerwie, popularność lokalnej piłki nożnej z roku na rok traci na popularności jak w chętnych do jej uprawiania taki i w jej oglądających. Młodzież ucieka w kierunku sportów, rozrywek które mogą wykonywać samodzielnie jak jazda na "desce" czy "rolki" czy rower, tylko problem z tym że to zazwyczaj możliwe jest tylko na ulicach i to nie wszystkich bowiem dziury i połatane drogi ku temu nie sprzyjają. Co do lobby piłki nożnej w Wiązowie widać że ma się świetnie, ale tylko tych tłumów brak. Ktoś musi pomyśleć o tych dla których piłka nie jest pępkiem świata.
2019-11-07 15:34 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz bez hejtu! Redakcja Słowa Regionu jest przeciwna zamieszczaniu wulgarnych, przesyconych nienawiścią komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem użyj opcji - zgłoś administratorowi.