Już w niedzielę, 8 grudnia, odbędzie się oficjalne otwarcie wiązowskiego rynku. Towarzyszyć mu będzie jarmark bożonarodzeniowy.
Wystawcy, którzy chcą wtedy zaprezentować swoje produkty, powinni pobrać ze strony Urzędu Miasta i Gminy Wiązów kartę zgłoszeniową, a następnie wypełnić ją i dostarczyć do urzędu do 15 listopada do godz. 11.00. Organizator w regulaminie informuje, że liczba miejsc handlowych jest ograniczona, a w pierwszej kolejności zapewni miejsce wystawcom z miasta i gminy Wiązów. Wystawca ma obowiązek prowadzić stoiska od godz. 14.00 do godz. 18.00, a ewentualne zmiany godzin muszą być ustalane z organizatorem i wprowadzane za jego zgodą. Dodatkowo, nie dopuszcza się parkowania samochodów wystawców przy stoiskach handlowych, za wyjątkiem czasu przeznaczonego na wyładunek towaru, czyli do godz. 12.30.
Oprócz targów ulicznych, otwarciu rynku towarzyszyć będą występy artystyczne, a także pokaz sztucznych ogni.

Komentarze   

mmieszkaniec drugi Permalink3 +1 mmieszkaniec drugi
ciekawy młyn
Czytając gazetę Wansener Rundschau nr2 z kwietnia 1979 r. można się dowiedzieć że młyn wiązowski w roku 1892 do 1945 r.posiadał już turbinę elektryczną i pozyskiwano prąd który wystarczał dla calego miasteczka . W 1949 r. podobno turbiny trafiły do muzeum -pisala o tym tez pani Urszula Radomska z ŁOJOWIC. Ta informacja jest o tyle ciekawa ze dzisiaj takie źródła energii sa w modzie i można na tym wiele zarobić
2019-12-19 12:59 Cytować Zgłoś administratorowi
mmieszkaniec drugi Permalink2 +1 mmieszkaniec drugi
jeszcze coś
Teraz nastepny etap to
1. odnowienie . młynu z realizacją restauracji lub hoteliku
2. budowa na starym miejscu basenu pod chmurką
3. postaranie sie o zainstalowanie zawodowej szkoly o różnych zawodach
4. nawiązując do tradycji -ustanowienie w czerwcu dnia ogórka
5.restytucja zespołu młodzieżowego na wzór byłych" Wiązowian'
6 Powstanie na terenie gminy dużego zakładu np. przerobu warzyw i owoców
2019-12-19 12:09 Cytować Zgłoś administratorowi
AdamT Permalink1 -2 AdamT
Sztuczne ognie i wystawcy na rynku
Szkoda, że nie zdecydowano się na zmianę koloru elewacji ratusza np. na podobny jaki obecnie ma budynek zabytkowego Dworca Głównego we Wrocławiu.
Uważam, że byłby bardziej wyrazisty w otoczeniu istniejących kamieniczek, ładnie komponował by się z nasadzona zielenią, jasnym brukiem oraz błękitem nieba. Aktualny kolor elewacji ratusza nawiązuje do tego sprzed remontu i wydaje się mało wyrazisty.
Ale nie ma co narzekać jest wreszcie świeżo i estetycznie. Pora na inne miejsca zabytkowego miasteczka, które za trzy dekady obchodzić będzie 800 lecie istnienia.
Były mieszkaniec.
2019-11-22 00:53 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.