Mózg jest jednym z najważniejszych i mających najbardziej skomplikowaną budowę ludzkich narządów. Odpowiada za najdrobniejsze procesy, które zachodzą w naszym ciele. Ma swój udział także w odbiorze kultury, o czym przekonali się uczestnicy konferencji w wiązowskiej bibliotece.

Konferencja pt. „Tajemnice mózgu: co kultura niesie za sobą? Neurologiczno-rozwojowy aspekt funkcjonowania w kulturze” odbyła się w środę, 23 września, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wiązowie. – Konferencję organizujemy w bibliotece po raz trzeci – wyjaśnia dyrektor, Magdalena Krupa. – Jest dofinasowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Partnerstwa dla Książki i jest elementem zadania Tag(k) Kultura. Konferencja jest bezpłatna i skierowana jest do rodziców, nauczycieli oraz pracowników organizacji pozarządowych. W tym roku w związku z wymogami reżimu sanitarnego w konferencji uczestniczyło pięćdziesiąt osób – dodaje. Uczestnicy całodniowej konferencji zaznajomili się z neurologiczno-rozwojowym aspektem funkcjonowania w kulturze.
W konferencji udział wzięli nauczyciele, bibliotekarze i pracownicy organizacji pozarządowych
Tekst ukazał się w 38 (1027) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.

Komentarze   

spajker. Permalink1 +1 spajker.
RE: Próbowali rozwikłać tajemnice mózgu
w konferencji wzięli udział bibliotekarze i nauczyciele czyli ludzie znający temat. ważne że pieniądze z unii wydane że jacyś urzędnicy odhacza fakt zorganizowania czegoś dotowanego. lepiej było im zrobić grilla z popijawa czyli coś przyjemnego.
2020-10-10 21:37 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.