We wtorek, 4 listopada, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie otrzymał zgłoszenie, że w Jutrzynie w gminie Wiązów w obrębie budynku mieszkalnego znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej.

Patrol policji potwierdził, że we wskazanym miejscu leży pocisk artyleryjski o średnicy 120 mm. Funkcjonariusze zabezpieczali teren do momentu przyjazdu żołnierzy z I Brzeskiego Pułku Saperów.
- Ponieważ coraz częściej odnajdywane są różnego rodzaju pociski, zwracamy uwagę, aby nie próbować samodzielnie przenosić tego typu znalezisk i jak najszybciej powiadomić dyżurnego policji, a miejsce oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu – apeluje mł. asp. Łukasz Porębski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. - Nie wolno znalezionych niewybuchów podnosić, odkopywać, przenosić, wrzucać do ognia, ani do stawów, jezior i rowów!
W przypadku znalezienia niewybuchu lub niewypału należy powiadomić:
- POLICJĘ – tel. 997, 112,
- STRAŻ POŻARNĄ - tel.998, 112.
Każda osoba przekazująca zgłoszenie powinna podać dyżurnemu policji:
- opis przedmiotu (długość, średnica);
- dokładne miejsce i datę znalezienia;
- dane osoby, która wykryła niewybuch i dokładne miejsce jego położenia.
Na pilne zgłoszenia funkcjonariusze będą reagować nie później niż w ciągu 24 godzin, pozostałe realizuje się nie później niż w ciągu 72 godzin.


Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.