Komisja gospodarki komunalnej, która odbyła się w wiązowskim ratuszu, poświęcona była w głównej mierze systemowi odbioru odpadów. Ile mieszkańcy płacą za śmieci i jak gmina sprawdza ilość osób w gospodarstwie domowym? Na posiedzeniu padły też ważne informacje dotyczące spisu ludności.
W czwartek, 25 marca, w izbie muzealnej Urzędu Miasta i Gminy Wiązów odbyło się posiedzenie komisji Gospodarki Komunalnej i Rolnictwa. Składało się z trzech bloków tematycznych, w których najpierw prelegent referował dane zagadnienia, po czym odpowiadał na pytania zadawane przez radnych.
Jako pierwsza głos zabrała Małgorzata Pluta z UMiG. Mówiła o organizacji i przeprowadzeniu Narodowego Spisu Powszechnego na terenie gminy. Jest on przeprowadzany na terytorium RP od 1 kwietnia tego roku do 30 czerwca, lecz w przygotowaniu jest ustawa o przeniesieniu terminu. Będzie on prawdopodobnie przedłużony do 30 września.
- Obowiązkową metodą jest samospis internetowy. Każdy z nas, wchodząc na stronę spis.gov.pl, ma możliwość samodzielnego spisania się poprzez wpisanie swojego numeru PESEL. Jeżeli mieszkacie państwo z innymi osobami, to są one automatycznie przypisywane do państwa. Nie trzeba wchodzić na stronę każdorazowo. Inną metodą są wywiady telefoniczne przeprowadzone przez rachmistrza, a także wywiady bezpośrednie - wyjaśniała Małgorzata Pluta.
Dodała także, że zakończyły się egzaminy na gminnych rachmistrzów. Dzięki nim wyłoniono kandydatów z największą ilością punktów. Są to Paula Gołuzd, Justyna Bednarska i Agata Tomaś.
Ciekawostką jest, że na 25 marca liczba mieszkańców gminy wynosiła 7 012.
Tekst ukazał się w nr 12 (1051) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.