Wraz z drugim kwartałem roku w gminie Wiązów ruszyło kilka ważnych inwestycji i drobnych zadań. Znalazły się m. in. pieniądze na drogi, a także na ruiny jednego z kościołów. Burmistrz zapowiedział też, że być może złoży skargę na bezczynność. Kogo ma ona dotyczyć?
We wtorek, 27 kwietnia, w sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiązowie odbyła się XXVIII Sesja Rady Miasta i Gminy Wiązów. Otworzyła ją przewodnicząca Ewa Schutterly. Tuż po niej głos zabrał burmistrz Jerzy Krochmalny, który przedstawił radnym sprawozdanie ze swojej działalności między sesjami.
- Pierwszy temat to budowa chodnika przy ul. Sikorskiego i Mickiewicza w Wiązowie. Do końca tygodnia zakończymy pierwszy etap (budowa chodnika przy Sikorskiego - red.). Po dwóch miesiącach wrócimy, żeby wybudować chodnik przy ul. Mickiewicza - wyjaśniał. Wspomniał też o modernizacji dróg osiedlowych. Chodzi tutaj o wylanie asfaltu na tzw. Osiedlu Malarzy. Zostało ogłoszone zapytanie ofertowe, a oferty przyjmowane były do 28 kwietnia. Termin realizacji zadania upływa 31 lipca.
Gmina wykonuje też dokumentację projektowo-kosztorysową na przebudowę gminnej drogi w Jutrzynie. Zlecono nawet wykonanie mapy do celów projektowych. Pandemia koronawirusa wpływa na tempo realizacji przedsięwzięcia. Po otrzymaniu mapy do celów projektowych, wykonawca zrobi dokumentację. Jeżeli chodzi o dokumentację, to samorząd jest na etapie wykonania kosztorysu na rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej. Chodzi o skomunikowanie tych działek, które są położone w kierunku Gułowa. Zrealizuje to firma Esko-Consulting Zielona Góra.
Tekst ukazał się w nr 16 (1055) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

cześ Permalink1 0 cześ
Działać tam!
Ruchy z tymi inwestycjami bo nam życia braknie!!!
2021-05-18 10:56 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.