Absolutoryjna sesja Rady Miasta i Gminy Wiązów przebiegła bez zaskoczeń i bez dyskusji nad „Raportem o stanie gminy”. Ze strony radnych padły za to słowa uznania pod adresem burmistrza Jerzego Krochmalnego, który odwdzięczył się tym samym, podkreślając wartość dobrej współpracy.
W piątek, 18 czerwca, w sali widowiskowej wiązowskiej biblioteki odbyła się XXIX sesja Rady Gminy Wiązów. Po ustaleniu porządku obrad, głos zabrał burmistrz Jerzy Krochmalny, który przedstawił sprawozdanie ze swojej działalności pomiędzy sesjami. Szef gminy poinformował radnych, że ogłoszony został przetarg na świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych. Otwarcie ofert nastąpi 21 lipca. – Mamy nadzieję, że nowa oferta nie spowoduje konieczności podwyższenia opłaty za składowanie i odbiór odpadów – mówił. Następnie Krochmalny przeszedł do omówienia bieżących inwestycji. Poinformował, że przetarg na wykonawcę prac remontowych na Osiedlu Malarzy został już rozstrzygnięty, a nowy asfalt ma się tam pojawić do 31 lipca. Zapowiedział także, że umowa z firmą, która zajmie się zabezpieczeniem ruin kościoła ewangelickiego w Miechowicach Oławskich, zostanie podpisana 22 czerwca, a zadanie będzie zrealizowane do 15 października. Burmistrz Krochmalny mówił także o budowie boiska przy Szkole Podstawowej w Wawrzyszowie. Zgodnie z planem, inwestycja ma zostać zakończona z końcem września.
Tekst kazał się w nr 23 (1062) "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

Cześ Permalink3 +1 Cześ
Kowid krąży
A pan burmistrz to gdzie ma maseczkę???
2021-07-13 17:42 Cytować Zgłoś administratorowi
Lila Permalink2 +2 Lila
RE: Kwiaty i śpiewający radni
Będę piac zachwytu jeżeli będzie połączenie komunikacyjne między lojowicami a Strzelinem. Teraz mogę tylko buczec.
2021-07-04 16:02 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 +3 spajker.
RE: Kwiaty i śpiewający radni
wiżaów to już prawie singapur. około 70% miesięcznej pensji burmistrza wiązów po raz pierwszy od 100 lat przeznaczy na ratowanie zabytków, które zaniedbywał przez 75 lat. jestem dumny. jestem też dumny z tego że dzisiaj udało mi się spuścić wodę w toalecie. powody do zadowolenia są u mnie podwójne. gdyby tak ograniczyć wydatki na bukiety kawę i pączki w urzędzie to za 10 lat można by z tych pieniędzy zrobić coś użytecznego.
2021-07-03 16:03 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.