To wydarzenie od lat przyciąga do Witowic młodych, zdolnych gitarzystów z całego kraju. W sielskiej atmosferze konkurują oni o Grand Prix dla najlepszego uczestnika konkursu. W programie przewidziano także koncerty wyjątkowych muzyków, w których każdy może wziąć udział.
Szkoła Muzyczna I stopnia w Witowicach wraz z gminą Wiązów od dziesięciu już lat organizuje Festiwal Gitarowy "Wśród pól". Tegoroczna edycja rozpocznie się w piątek, 2 czerwca, koncertem inauguracyjnym o godzinie 19.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wiązowie. Na scenie wystąpi Meninas Duo: Ewelina Koniec (mezzosopran) oraz Bianka Szalaty (gitara). - Festiwal trwa trzy dni i obejmuje trzy koncerty świetnych i czołowych muzyków, konkurs dla uczniów szkół muzycznych I stopnia, warsztaty gitarowe z Andrzejem Mokrym, profesorem w Martin-Luther-Universität Halle-Wittenberg oraz Markiem Nosalem, profesorem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego - zapowiada dyrektor Katarzyna Prokop. - Do tego wystawa instrumentów i akcesoriów muzycznych. Większa część imprezy odbywa się w Młynie Jana w Witowicach, koncert inauguracyjny zostanie zorganizowany w Bibliotece w Wiązowie. Mamy już około 34 uczestników konkursu z całej Polski - dodaje. Dyrektorem artystycznym wydarzenia jest Łukasz Figiel.
Na ten temat pisaliśmy w 20 (1158) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.