Katarzyna Prokop, dyrektor Szkoły Muzycznej I-stopnia w Witowicach, zaprasza na kolejną edycję Festiwalu Gitarowego “Wśród pól”
To wydarzenie od lat przyciąga do Witowic młodych, zdolnych gitarzystów z całego kraju. W sielskiej atmosferze konkurują oni o Grand Prix dla najlepszego uczestnika konkursu. W programie przewidziano także koncerty wyjątkowych muzyków, w których każdy może wziąć udział.
Szkoła Muzyczna I stopnia w Witowicach wraz z gminą Wiązów od dziesięciu już lat organizuje Festiwal Gitarowy "Wśród pól". Tegoroczna edycja rozpocznie się w piątek, 2 czerwca, koncertem inauguracyjnym o godzinie 19.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wiązowie. Na scenie wystąpi Meninas Duo: Ewelina Koniec (mezzosopran) oraz Bianka Szalaty (gitara). - Festiwal trwa trzy dni i obejmuje trzy koncerty świetnych i czołowych muzyków, konkurs dla uczniów szkół muzycznych I stopnia, warsztaty gitarowe z Andrzejem Mokrym, profesorem w Martin-Luther-Universität Halle-Wittenberg oraz Markiem Nosalem, profesorem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego - zapowiada dyrektor Katarzyna Prokop. - Do tego wystawa instrumentów i akcesoriów muzycznych. Większa część imprezy odbywa się w Młynie Jana w Witowicach, koncert inauguracyjny zostanie zorganizowany w Bibliotece w Wiązowie. Mamy już około 34 uczestników konkursu z całej Polski - dodaje. Dyrektorem artystycznym wydarzenia jest Łukasz Figiel.
Na ten temat pisaliśmy w 20 (1158) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także