Aktorka Barbara Kurdej-Szatan (foto:wiki)Na plakatach informujących o programie trzydniowych Świąt Wiązowa, jedną z większych atrakcji imprezy miał być koncert poezji Jana Pawła II z recytacją znanych aktorów: Macieja Musiała, Barbary Kurdej-Szatan (reklamującej sieć komórkową Play) oraz Roberta Gonery. Miał być, bo aktorzy nie dojechali. Jak się okazało, nic nawet nie wiedzieli, że w Wiązowie mają występować. Barbara Kurdej-Szatan zareagowała na wiązowskie wydarzenie bardzo mocno, pisząc na swoim oficjalnym profilu facebooka: Oszuści na każdym kroku.
Przeciętny mieszkaniec, który zainteresowany był programem Dni Wiązowa mógł zobaczyć plakat, reklamujący trzydniowy program. Z plakatu wynikało, że w sobotę do Wiązowa przyjadą znani aktorzy: Maciej Musiał, Barbara Kurdej-Szatan (znana z reklamy sieci komórkowej Play, gdzie jest główną twarzą) oraz Robert Gonera. Artyści mieli czytać poezję Jana Pawła II.
Oczywiście, taka zapowiedź przyciągnęła do kościoła (gdzie odbywał się koncert, w trakcie którego artyści mieli recytować) bardzo wielu mieszkańców. W trakcie imprezy burmistrz gminy Jerzy Krochmalny poinformował zebranych, że z przyczyn niezależnych artyści nie przyjadą.
Informacja o tym dotarła do zainteresowanych i rozpoczęła się burza, by nie powiedzieć skandal. Jak wynika z wpisów na oficjalnej stronie facebooka aktorki Barbary Kurdej-Szatan, nikt wcześniej jej nie informował, że ma do Wiązowa przyjechać. Zdaniem artystki podobnie o występie nic nie wiedział Robert Gonera.
Oto co aktorka pisze na swoim profilu fb o imprezie w Wiązowie:
Proszę Państwa!
Oszuści na każdym kroku!
Jeżeli ktokolwiek chce mnie gdzieś zaprosić, JEDYNYMI osobami, z którymi można umówić moje wystąpienie, są - Michał Bober z naszego zespołu Soul City i Agencja Gudejko - proszę NIKOGO innego nie słuchać, jeśli poda się za mojego managera...
Otóż - zupełnie przypadkiem, dzięki temu, że znajoma mojej koleżanki z teatru jest z Wiązowa, dowiedziałam się, że niby mam tam być na dniach miasta! NIKT ze mną nic takiego nie ustalał, jutro jestem w zupełnie innym miejscu i to od roku umówionym. Ktoś po prostu się podszył za osobę mnie reprezentującą. Straszne! A później będą mówić, że „gwiazdunia rozkapryszona nie przyjechała, olała, wstyd”!
A ja nigdy tak bym się nie zachowała, jak się umawiam, to jestem!
Na dodatek, na stronie parafii jest info - niby „z ostatniej chwili” - że mnie jednak nie będzie! Żenada. Czyli ktoś musiał taką informację przekazać!
Przepraszam wszystkich z okolic Wiązowa za to haniebne nieporozumienie!
Pod wpisem aktorki pojawiła się masa komentarzy, krytykujących wiązowskie wydarzenia.
Kolejnego dnia Kurdej-Szatan dopisała:
Okazuje się, że Robert Gonera też od dawna miał zaklepany termin i organizatorom dni Wiązowa nic nie potwierdzał. Wczoraj organizatorka przez telefon do mnie mówi: „był taki plan, żeby panią zaprosić i widocznie już poszła informacja do kogoś, kto robił plakat, ale to było miesiąc temu. Plakaty drukowane do miasta poszły już bez pani nazwiska „ - a ja wiem, że są z moim nazwiskiem. Poza tym, dlaczego moje nazwisko jest na plakacie w internecie i do tej pory nikt nie zaktualizował tego na stronie miasta Wiązowa? Poza tym - nie mieli ode mnie żadnej informacji (Pani twierdzi, że wysłali maila z zapytaniem, ale to dziwne, bo ja na takie maile odpowiadam, a nie przypominam sobie... i sprawdzę to) i nie mieli prawa przekazać informacji, że nawet „może” pojawię się na tej imprezie. Impreza odbywa się dziś. Organizatorzy po prostu lecą w kulki i żerują na naszych nazwiskach, aby rozpromować imprezę i kłamią! SKANDAL!

Gmina milczy, inni się tłumaczą
Po rozpętaniu się burzy, plakat ze strony internetowej gminy Wiązów zniknął. Jednocześnie zamieszczone zostało tam oświadczenie Karoliny Mazur z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Jeszkotlu, w którym wyjaśnia, że to przedstawiciele placówki byli odpowiedzialni za dobór gwiazd na koncert i to oni nie dopełnili formalności z tym związanych.
W oświadczeniu nie pojawiają się nazwiska konkretnych osób, które były za organizację przyjazdu gwiazd odpowiedzialne.
Należy dodać, że na plakacie jako główny organizator, widnieje Urząd Miasta i Gminy Wiązów.
Do dnia zamknięcia tego wydania inne informacje, ponad oświadczenie Karoliny, Mazur, na stronie urzędu się nie ukazały.
Nie wiadomo, jakie dalsze kroki podejmą artyści. W komentarzach pojawiają się sugestie o wystąpieniu na drogę prawną. Na pewno nie takiego rozgłosu życzyli sobie mieszkańcy gminy Wiązów.

Komentarze   

gh Permalink13 +9 gh
RE: Bez ich zgody i wiedzy
Cytuję ali baba:
Cytuję Henio Jordan:
Cytuję ali baba:
Cytuję jovel:
sami ich wybraliście, więc przed kolejnymi wyborami może by tak chwila refleksji by nie powtórzyć błędu

Zawsze można zrobić referendum o jego odwołanie.

Z powodu plakatów ha ha ha. Żart jakiś chyba co?

Za całokształt. Poczytaj wystąpienie RIO z kontroli Wiązowa.
Wejdź na rio wrocław i na wystąpienia pokontrolne.

Wszedłem, przeczytałem ( a dodam, że z zawodu jestem ekonomistą, więc temat mi znany) i stwierdzam : [censored], nawet za H.O. takiego nie bylo . Po prostu [censored], no ale jacy to fachowcy
2015-07-05 14:39 Cytować Zgłoś administratorowi
bolo Permalink12 +13 bolo
Ani to było święto, ani Wiązowa. Festyn w Jaworowie w piątek, zebranie Kresowiaków w sobotę i w niedzielę zbiórka pieniędzy na sierociniec z obcego terenu.
Gdzie tu było świętowanie wszystkich mieszkańców tej Gminy?
Chaotyczne i przypadkowo zebrane imprezki na miarę odpustu wiejskiego.
A kto zapłacił za artystów występujących w Kościele? Proboszcz, nie sądzę, a jak burmistrz to dlaczego występ miał miejsce w Kościele? Oglądało to ledwie kilkadziesiąt osób. LemON, no cóż zobaczyli bałagan organizacyjny, a właściwie brak jakiejkolwiek organizacji, usłyszeli o skandalu z celebrytami i zaśpiewali jak zaśpiewali... Żenada,.Nie zgadzam się na bezsensowną pogoń za osobistą popularnością połączoną z wydatkowaniem naszych wspólnych pieniędzy na prywatne fanaberie. Jako mieszkaniec nie związany z Jaworowem, nie związany z Kresowiakamii ani z bieganiem na czyjeś dyktando z przykrością stwierdzam, że nie było żadnego Święta Wiązowa.
2015-07-05 13:38 Cytować Zgłoś administratorowi
ali baba Permalink11 +12 ali baba
Cytuję Henio Jordan:
Cytuję ali baba:
Cytuję jovel:
sami ich wybraliście, więc przed kolejnymi wyborami może by tak chwila refleksji by nie powtórzyć błędu

Za całokształt. Poczytaj wystąpienie RIO z kontroli Wiązowa.
Wejdź na rio wrocław i na wystąpienia pokontrolne.
2015-07-05 06:52 Cytować Zgłoś administratorowi
men Permalink10 +11 men
Cytuję ali baba:
Cytuję jovel:

JESTEM ZA
2015-07-04 15:37 Cytować Zgłoś administratorowi
xyz Permalink9 +11 xyz
Kłamiemy rano, kłamiemy wieczorem ... i co nam zrobicie !!!
2015-07-04 15:35 Cytować Zgłoś administratorowi
Henio Jordan Permalink8 -5 Henio Jordan
Cytuję ali baba:
Cytuję jovel:

2015-07-04 13:45 Cytować Zgłoś administratorowi
ali baba Permalink7 +7 ali baba
Cytuję jovel:

2015-07-04 13:31 Cytować Zgłoś administratorowi
nikt Permalink6 +4 nikt
Barbara Kurdej-Szatan ? Kto to, bo mam telefon w T-Mobile?
2015-07-04 06:26 Cytować Zgłoś administratorowi
jovel Permalink5 +10 jovel
2015-07-03 21:00 Cytować Zgłoś administratorowi
adin Permalink4 +16 adin
Dobrze że nie przyjechała ,bo takiej tandety i chłamu na dniach Wiązowa jeszcze nie było . Gratulacje dla burmistrza i sekretarz. Inne gminy potrafią organizować imprezy , tylko nasi włodarze jak zwykle plama na całej długości . Do dymisji !!!!!!!!!!!!!!!!
2015-07-03 16:45 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.