W Szkole Muzycznej w Witowicach trwa kompleksowy remontW większości szkół na terenie powiatu strzelińskiego trwają standardowe prace remontowe (malowanie i naprawa ubytków). Nie inaczej jest również w placówkach gminy Wiązów. Kompleksowy remont trwa w Szkole Muzycznej w Witowicach. Roboty wykonują pracownicy gospodarczy zatrudnieni w Urzędzie Miasta i Gminy Wiązów. Prace zakładają m.in. wymianę instalacji elektrycznej, wykonanie gładzi na ścianach wraz z malowaniem, a także wymianę stolarki drzwiowej. Remont wyniesie ok. 100 tys. zł i ma zakończyć się przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Warto dodać, że szkoła muzyczna działa od czterech lat. W czerwcu bieżącego roku placówkę opuścili pierwsi absolwenci. Prace remontowe (malowanie i odświeżanie klas) trwają również w Zespole Szkół Publicznych w Wiązowie.
Komentarze   

gość Permalink5 +2 gość
RE: 100 tys. zł na remont szkoły…
Cytuję xyz:
To może taniej by było dowozić uczniów do szkoły muzycznej w Strzelinie.

W Witowicach szkoła muzyczna pojawiła się jako pierwsza i do niedawna rodzice z gm. Strzelin dowozili swoje pociechy do Witowic. Dlaczego teraz miałoby być odwrotnie?
2015-08-06 11:48 Cytować Zgłoś administratorowi
xyz Permalink4 -3 xyz
RE: 100 tys. zł na remont szkoły…
To może taniej by było dowozić uczniów do szkoły muzycznej w Strzelinie.
2015-08-06 11:26 Cytować Zgłoś administratorowi
gość Permalink3 +5 gość
RE: 100 tys. zł na remont szkoły…
Cytuję m.:
A kiedy powstanie w tej gminie, no wiem, może np. szkoła filmowa? Gmina sie rozsypuje, az trudno uwierzyć że 40 km od Wrocławia może być takie zad....., ale mamy gest utrzymujemy szkołe muzyczną , to może jeszcze od razu konserwatorium albo opere bo komedię to juz mamy. Ilu uczniów ma ta szkoła, ilu jest z naszej gminy, ile kosztuje utrzymanie szkoły rocznie. I wreszcie kiedy zostanie wyremontowany rynek?

Można nie lubić władz, można mieć uwagi co do stopnia rozwoju lub upięknienia tej gminy ale nie wiedzieć czemu Szkoła Muzyczna zaczęła komuś przeszkadzać? Szkoła nie kosztuje nic budżetu gminy - ma wystarczającą subwencję na swoje utrzymanie. A radość rodziców i dzieci z faktu uczęszczania do tej szkoły jest nie do ocenienia. Dlaczego tutejsze dzieci mają być gorsze od tych "miastowych" i nie mieć możliwości korzystania z takiej szkoły? Do tego dodać trzeba wspaniałą kadrę nauczycieli.
2015-08-06 08:26 Cytować Zgłoś administratorowi
Ruta Permalink2 +3 Ruta
RE: 100 tys. zł na remont szkoły…
Subwencja oświatowa przypadająca na ucznia szkoły muzycznej jest dużo większa, niż na statystycznego ucznia np. podstawówki. Poza tym edukacja muzyczna wpływa pozytywnie na rozwój intelektualny dzieci, więc nieszczególnie rozumiem dlaczego ktoś może mieć z tym problem.
2015-08-06 07:27 Cytować Zgłoś administratorowi
m. Permalink1 0 m.
RE: 100 tys. zł na remont szkoły…
A kiedy powstanie w tej gminie, no wiem, może np. szkoła filmowa? Gmina sie rozsypuje, az trudno uwierzyć że 40 km od Wrocławia może być takie zad....., ale mamy gest utrzymujemy szkołe muzyczną , to może jeszcze od razu konserwatorium albo opere bo komedię to juz mamy. Ilu uczniów ma ta szkoła, ilu jest z naszej gminy, ile kosztuje utrzymanie szkoły rocznie. I wreszcie kiedy zostanie wyremontowany rynek?
2015-08-05 17:41 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.